1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Госпіталізація у стаціонарне відділення повітряно-крапельних інфекцій бійців АТО має свої особливості. Зазвичай у бойових умовах бійці не звертають уваги на «несуттєві», як вони вважають, скарги. І вже потрапивши в госпіталі через поранення, паралельно обстежуються та лікуються від тих чи інших інфекційних захворювань, що затягнулись.

На щастя, завдяки прогресу медицини летальність від інфекційних захворювань різко знизилась у порівнянні з війнами минулого. Історія свідчить, що невідворотні втрати від епідемій у війнах XVII-XIX сторіччя в 2-6 разів перевищували бойові втрати. Сучасна медицина подолала цю тенденцію. Та у польових умовах зони АТО постійне переохолодження, фізичне виснаження, стрес, безсоння, сприяє зниженню імунітету та резистентності організму.

Переважна більшість наших пацієнтів опиняється у відділенні з захворюваннями верхніх дихальних шляхів (гострі респіраторні захворювання, ангіни, пневмонії). Трапляються також і інші нозології, зокрема вітряна віспа, інфекційний мононуклеоз, вітряна віспа, бешиха.

Частина військовослужбовців хворіє, повертаючись на ротацію чи у відпустку. Організм бійців, загартованих суворими військовими буднями, після спілкування з синами, доньками, племінниками та похресниками не завжди в стані встояти перед «дитячою» інфекцією – вітряною віспою. Отож, щоб не стати джерелом інфекції в власній родині, солдати та офіцери змушені були перебувати на карантині в умовах відділення повітряно-крапельної інфекції.

Окрім того, за останні роки в Україні зросла захворюваність на Лайм-бореліоз. Оскільки джерелом інфекції є кліщі, то поєднання сезону їх активності (весна-літо) з військово-польовими умовами  стало причиною госпіталізації кількох військовослужбовців із проявами даної хвороби. І якщо  видалення кліща, обробка рани та навіть первинна профілактика відбувались на передовій, то повний курс антибактеріального лікування проходив в умовах інфекційного стаціонару НВМКЦ «ГВКГ». В усіх випадках лікування завершувалось повним регресом клінічних проявів Лайм-бореліозу.

Серед учасників АТО, які лікувались в нашому відділенні був і випадок інфекційного мононуклеозу цитомегаловірусної етіології. Хвороба не часто зустрічається і в мирному житті. Та завдяки потужностями лабораторного центру (зокрема ПЛР-лабораторії) була можливість вчасно поставити діагноз та провести повний курс лікування пацієнта.

На щастя, серед хворих не було важких випадків, проте кожний такий пацієнт потребував не тільки повноцінного обстеження, якісного лікування, але й особливого підходу та турботи з боку медичного персоналу. Тепла затишна палата, увага з боку родичів та волонтерів давала змогу повноцінно насолодитись перевагами мирного життя. Та особливо затяті бійці і тут не зраджували собі: «Лікарю, виписуйте мене швидше, бо завтра мої хлопці їдуть на Схід. Як же так, вони будуть там, а я тут…».

З моменту початку конфлікту на Сході у відділенні повітряно-крапельної інфекції пролікувалось більше ніж півсотні учасників АТО.

<