1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

За час проведення АТО у відділенні кардіоревматології НВМКЦ «ГВКГ» проліковано близько 250 учасників АТО та мобілізованих військовослужбовців Міністерства оборони України. З них приблизно у 14% хворих була гіпертонічна хвороба, у 7% - ішемічна хвороба серця, у 18% - інші хвороби серця (вроджені та набуті вади, запальні ураження, травми, тощо), у 14% - запальні захворювання суглобів та хребта, у 21% - невротичні розлади, у 10% - різні травми (переважно опорно-рухового апарату, внутрішніх органів). Слід зазначити, що у відділенні лікувалося багато хворих неврологічного, психіатричного та травматологічного профілю в зв’язку з перевантаженням профільних відділень. За необхідністю до лікування та обстеження цих хворих залучалися провідні фахівці Міністерства охорони здоров’я України: Науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, Національного медичного університету ім. академіка О.О. Богомольця, Державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України», Державної установи “Інститут серця” МОЗ України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. За необхідністю хворі переводилися в ці установи (переважно для оперативного лікування кардіологічної патології) з подальшою реабілітацією в НВМКЦ «ГВКГ».
Близько 65% пролікованих  учасників АТО представлені на військово-лікарську комісію. Прийнято наступні експертні рішення: 7,0% – придатні до військової служби; 21,1% – обмежено придатні до військової служби; 36,8% – рекомендована відпустка за станом здоров’я; 19,3% - визнані непридатними до військової служби в мирний час; 8,8% - непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; 7,0% - надано звільнення від виконання службових обов’язків на 10-15 діб.
Колектив відділення і надалі плідно працює для надання медичної допомоги цьому контингенту хворих, вносячи свій внесок у загальну справу боротьби з окупацією Російською Федерацією.

<