1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

КАТАРАКТА.

Катаракта, або помутніння кришталика, у більшості випадків є наслідком загального процесу старіння організму. На розвиток катаракти впливають такі причини як травми, екологічні чинники, порушення обміну речовин або авітаміноз. Звичайно катаракта розвивається на обох очах, хоча один може бути уражений на кілька місяців, а в деяких випадках, на кілька років раніше. Ранніми ознаками катаракти є затуманення зору, труднощі при читанні чіткого шрифту та зниження гостроти зору, що не піддається корекції.

Око з прозорим кришталиком Мутний кришталик (катаракта)

Єдиний спосіб лікування катаракти - хірургічне втручання. Перші згадування про хірургічне лікування катаракти зустрічаються в датованому п'ятим століттям до Різдва Христова індійському манускрипті. Описаний там метод - реклинація - полягає в простому зсуві помутнілого кришталика в склоподібне тіло й, як це не дивно, використовується дотепер. Людина після такої операції дійсно починає бачити. Для більш менш нормального зору потрібна додаткова корекція за допомогою потужних понад + 10 діоптрій окулярів.

ЛІКУВАННЯ
ІНТРАКАПСУЛЯРНА ЕКСТРАКЦІЯ

При цьому методі мутний кришталик видаляється повністю разом з усією капсулою. Глобальне порушення внутрішньої структури ока може викликати масу побічних ефектів й ускладнень, тому ця операція застосовується тільки у випадку посттравматичної катаракти, коли збереження капсульного мішка просто неможливо.

ЕКСТРАКАПСУЛЯРНА ЕКСТРАКЦІЯ

При традиційній екстракапсулярній екстракції в рогівці робиться широкий розріз, через який видаляється ядро кришталика та кришталикові маси. Кришталикова сумка за винятком переднього листка залишається недоторканою. Після видалення змутнілого кришталика в кришталикову сумку імплантується задньокамерна інтраокулярна лінза. Ця операція дозволяє значною мірою зберегти природню структуру ока, але через велику зону втручання та накладання швів, вимагає тривалого реабілітаційного періоду та може привести до розвитку післяопераційного астигматизму.

ФАКОЕМУЛЬСИФІКАЦІЯ

Факоемульсифікація - це техніка, задумана та розроблена в 60-х роках минулого століття з метою видалення катаракти через невеликий розріз, що самостійно герметизується. Така операція не провокує розвиток післяопераційного астигматизму, забезпечує швидке анатомічне та функціональне відновлення. Крім того, факоемульсифікацію можна здійснювати під місцевою крапельною анестезією. Через мікророзріз (2,5 мм) у капсулу кришталика вводиться ультразвуковий зонд. Під контролем комп'ютерної програми зруйновані ультразвуком маси ядра кришталика відсмоктуються, після чого через той же мікророзріз спеціальним інжектором у капсулу кришталика вводиться гнучка інтраокулярна лінза у згорнутому стані. В капсульному мішку лінза розгортається. Процедура не вимагає накладення швів та зводить до мінімуму небезпеку інфікування.
Факоемульсифікацію почали застосовувати в клініці в 2000 році. Наші офтальмохірурги навчалися у найкращих клініках України та за кордоном, мають відповідні сертифікати. Величезний досвід лікарів, найкраща апаратура провідних американських та японських виробників, самий уважний та професійний медичний персонал – ось що приваблює наших численних пацієнтів!!!

ЛІКУВАННЯ ВТОРИННОЇ КАТАРАКТИ

Після хірургічного лікування катаракти у хворих може виникати так звана вторинна катаракта внаслідок помутніння заднього листка кришталикової капсули, якій залишається після операції. Після факоемульсифікації можливість розвитку вторинної катаракти мінімальна. Однак існує ефективний метод лікування цього захворювання. Це – YAG – лазерна капсулотомія. Суть цієї методики полягає в утворенні отвіру в оптичній ділянці заднього лістка капсульного мішка. Ця процедура безболісна та виконується амбулаторно. В нашій клініці ми використовуємо сучасний YAG – лазер фірми «Alcon» (США).

<