1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Начальник відділення - лікар вищої категорії, полковник медичної служби Бугай Олександр Олександрович.

У відділенні працюють лікарі та медичні сестри з великим досвідом проведення анестезій та інтенсивної терапії пацієнтам з різноманітною патологією різного ступеню вираженості.
Приміщення відділення розташовані на четвертому та п'ятому поверхах хірургічного корпусу (четвертий поверх – палати відділення, п'ятий – кабінети начальника клініки та начальника відділення, ординаторські, допоміжні кімнати).

Всього у відділені розгорнуто 12 ліжок, на яких проходить лікування бльзько 1500 пацієнтів на рік, організоване добове чергування двох лікарів-анестезіологів та середнього медичного персоналу. Щодня проводяться ранкові сумісні огляди пацієнтів лікуючими лікарями та реаніматологами за участю головних спеціалістів госпіталю для визначення найоптимальнішої тактики лікування.

Відділення забезпечене сучасною апаратурою експертного класу (Hamilton G5, Extend та ін.) для проведення штучної вентиляції легень у найскладнішої категорії пацієнтів з пошкодженням легеневої тканини та оснащене системою добового моніторного спостереження за станом  всіх пацієнтів, лікувальні призначення реалізуються з використанням шприцевих насосів та інфузоматів. Лікарями відділення проводяться регулярні тренінги з середнім медичним персоналом по удосконаленню знань та вмінь при роботі з пацієнтами.

В комплексі інтенсивної терапії широко використовуються різноманітні методи:

 • постійний кардіомоніторинг пацієнтів;
 • подовжена штучна вентиляція легень;
 • подовжена епідуральна аналгезія;
 • гіпербарична оксигенотерапія;
 • методи детоксикації (гемодіаліз - відділення оснащене апаратом "Штучна нирка", плазмоферез, гемосорбція, ультрафіолетове опромінення крові та ін.);
 • повне парентеральне харчування;
 • раннє ентеральне харчування.


Одним з головних завдань лікарів відділення є анестезіологічне забезпечення  оперативних втручань та діагностичних досліджень (колоноскопія, гастроскопія, коронарографія тощо), які виконуються у госпіталі (більше 7000 анестезій на рік). Для знеболення під час оперативних втручань використовуються всі сучасні методики проведення анестезії:

 • загальна внутрішньовенна анестезія з інтубацією трахеї та штучною вентиляцією легень;
 • інгаляційна анестезія;
 • внутрішньовенна анестезія із збереженням самостійного дихання;
 • медикаментозна седація;
 • спінальна анестезія;
 • епідуральна анестезія (як самостійно, так і в поєднанні із загальною анестезією, та як компонент післяопераційного знеболення);
 • провідникова анестезія тощо.

Зазвичай пацієнти оглядаються анестезіологом напередодні оперативного втручання з метою визначення виду та ризику анестезії з призначенням за необхідності передопераційного дообстеження та підготовки.

Завдяки оснащенню кількох операційних новітніми наркозними станціями (Leon +, Felix), у клінічну практику відділення кілька років тому  впроваджено проведення інгаляційної анестезії севораном (сучасний інгаляційний анестетик). Використовуються різні технології зберігання крові: аутореінфузіїї дренажної крові, інтраопераційна аутореінфузія через апарат Cell Saver. Особливістю госпіталю є широке використання регіонарних методів анестезії (епідуральна, спінальна, провідникова). Крім того лікарі-анестезіологи беруть активну участь разом з лікуючими лікарями у визначенні тактики перед- та післяопераційної інтенсивної терапіїї при різних патологіях.

В разі важкого стану пацієнт отримує необхідне лікування та догляд в умовах палати відділення реанімації до стабілізаціїї усіх життєвоважливих показників.

Крім того, силами персоналу відділення забезпечується формування лікарсько-сестринських бригад для транспортування пацієнтів, які потребують проходження лікування у госпіталі. Спеціальний реанімобіль класу В оснащений всім необхідним для первезення важкохворих (транспортний апарат штучної вентиляції легень з кисневими балонами, монітор, дефібрилятор, транспортні шини, укладки інструментарію та лікарських засобів для проведення інтесивної терапії під час транспортування).

<