1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Нейрохірургічне відділення на 40 ліжок приймає на лікування всі категорії громадян України та іноземних громадян. Відділення оснащено всім необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням – пацієнтам нейрохірургічного відділення в першу чергу виконують МРТ (магніто-резонансну томографію), КТ (комп'ютерну томографію) головного та спинного мозку.
Ці дослідження дають повний спектр інформації про всі процеси, що відбуваються в людському організмі, дозволяють встановити точний діагноз протягом декількох годин і застосувати найефективніший метод лікування виявленої патології.

Операційний блок нейрохірургічного відділення обладнано сучасною технікою та є одним з найкращих в України:

 • Нейрохірургічний мікроскоп «Carl Zeiss OPMI Vario S 88» (Germany);
 • Трьохмірне ендоскопічне обладнання "Viking" (USA) із стереоскопічними шлемами для нейрохірурга та асистента. Кожен шлем має вбудований мікрофон із системою індивідуального тембру голосу хірурга – звукове супроводження до dvd-формату DVD-RAM;
 • Ендоскопічне обладнання "Zimmer-Linvatec" (USA);
 • Жорсткі нейроендоскопи, вентрікулоскопи "Karl Storz" (Germany) 0° – 120°, із робочими каналами, змінними тубусами;
 • Нейроендоскопічний мікроінструментарій "Karl Storz" (Germany);
 • Електрокраніотом "Stryker TPS Irrigation System" (USA);
 • Коагуляція та система холодної плазми "Sering CPC" (Germany);
 • Вакуумний ультразвуковий аспіратор "Sering CPC" (Germany);
 • Системи цифрової візуалізації та звукової записи "NDM Radiance" (USA), операційних даних в реальному часі "Sony-Panasonic" (Japan).
 

У відділенні нейрохірургії Головного військового клінічного ордена Червоної Зірки госпіталю Міністерства оборони України накопичений багаторічний досвід мікрохірургічних, мінімальних інвазивних, ендоскопічних та асистуючих комбінованих втручань.

В рік виконується більше 400 складних операцій, серед яких окремо знаходяться ендоскопічні втручання – ендоскопічна перфорація дна III шлуночка, як альтернатива шунтуючим операціям. Хворі не стають "шунт-залежними" і не потребують додаткового постійного лікування та догляду. Це значно покращує їх реабілітацію та дозволяє повертатися до нормального життя та праці.

Ендоскопічна операція при кістах головного мозку Ендоскопічна перфорація дна третього шлуночка при оклюзійній

Проте комбіноване використання мікрохірургії і ендоскопії лягло в основу такого поняття як «ендоскопічна асистуюча мікронейрохірургія», що значно ширше дозволило застосовувати ці технології в повсякденній нейрохірургічній практиці при виконанні різних операцій на головному і спинному мозку (видалення пухлин, абсцесів і ін.).

Нейроонкологія – ще один із пріоритетних напрямків хірургічної роботи відділення. Начальник клініки та начальник відділення оперують найскладніші пухлини, розташовані у важливих зонах головного та спинного мозку із гарними результатами.

Пухлина ділянки зорового нерву у дівчини 25 років.
Пухлини повністю видалена. Зоровий нерв збережено.

Світова нейрохірургія в даний час переживає свою другу революцію, пов'язану саме з технічним переоснащенням та фундаментальними досягненнями попередніх поколінь. Досвід клініки нейрохірургії та неврології ГВКГ свідчить про те, що сучасні досягнення в лікуванні надскладних патологічних процесів центральної нервової системи мають першорядне значення в перспективі розвитку нейрохірургії XXI століття.

<