1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Гречаник Олена ІванівнаНачальник відділення – полковник медичної служби, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, викладач кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії (УВМА) Гречаник Олена Іванівна.

Відділення укомплектоване сучасною ультразвуковою технікою експертного та преміум класу, з високою розподільною здатністю – Волюсон-730, Logiq 500, виробництва фірми Дженерал Електрик, а також експертною технікою вітчизняного виробника Радмір, Харків: три апарата Ultima PA та апарат Ultima PA експерт з соноеластографією. Розгорнуто 5 діагностичних кабінетів, які обслуговують відділення хірургічного, терапевтичного профілю, клініку амбулаторної допомоги, приймальне відділення. Організована мобільна діагностична допомога важко хворим у палатах відділень за допомогою штатної портативної діагностичної техніки Лоджик 100, а також портативного приладу Віскан, фірми Дженерал Електрик. В штаті відділення 6 лікарів УЗД вищої категорії (начальник відділення УЗД, 4 цивільних лікарів УЗД та старший ординатор відділення УЗД), 6 медичних сестер вищої кваліфікації, 2 атестовані молодші медичні сестри. В день лікарі відділення обстежують в середньому 30 пацієнтів (загалом до 180 хворих на добу). Поза межами робочого та в нічний часи обслуговуються виклики для ургентної діагностики захворювань різних органів та систем у пацієнтів і травмованих, що поступають у НВМКЦ «ГВКГ» та знаходяться у важкому стані.

У відділенні виконуються традиційні ультразвукові дослідження паренхіматозних органів черевної порожнини, заочеревинного простору, органів малого тазу у жінок та чоловіків та зовнішніх статевих органів у чоловіків, щитоподібної та прищитоподібної залоз, молочні залози, м'яких тканин тіла, опорно-рухового апарату як традиційними методами, так й з використанням допплерографічних методів: кольорового допплерівського картування (КДК), енергетичного допплера (ЕДК), соноеластографія (СЕГ).

Набутий досвід дослідження очних яблук і ретробульбарного простору, утворень м’яких тканин тіла, патологічних утворень щитоподібної та молочної залоз, паренхіматозних органів черевної порожнини, заочеревного простору з використанням КДК, СЕГ для дослідження структурних змін та кровоплину. У відділенні проводяться дуплексні та триплексні дослідження: екстракраніальні судин з використанням КДК, ЕДК і проведенням функціональних навантажувальних тестів і компресійних проб. Виконуються дослідження кровообігу в аорті, мезентеріальних артеріях, артеріях клубового, стегново-підколінного, гомілково-стопного сегментів нижніх кінцівок. Досліджуються артерії верхніх кінцівок. Проводяться дослідження венозної гемодинаміки в венах верхніх і нижніх кінцівок, нижній порожнистій вені, ниркових вен, досліджуються ниркові артерії з метою пошуку їх стенозів як причини вазоренальної гіпертензії. Набутий досвід проведення соноеластографії печінки, селезінки, інших паренхіматозних органів для діагностики дифузних та вогнищевих захворювань печінки по типу гепатиту, цирозу. Режим соноеластографії успішно використовується в комплексному дослідженні структурно-функціональних змін паренхіматозних органів черевної порожнини, за очеревинного простору, для діагностики та диференційної діагностики вогнищевих та дифузних уражень опорно-рухового апарату, м’яких тканин тіла, поверхнево розташованих органів, щитоподібної та прищитоподібної залоз, молочної залози, лімфатичних вузлів різної локалізації.

Лікарі відділення володіють усіма сучасними технологіями ультразвукової діагностики, мають вищі кваліфікаційні категорії, постійно удосконалюють свої знання та навики. По результатам роботи захищена дисертація на здобуття звання кандидата медичних наук начальником відділення Гречаник Оленою Іванівною. Лікарі відділення регулярно публікують статті в науковому періодичному друку, виступають на наукових конференціях, конгресах, форумах по ультразвуковій діагностиці та медичній радіології, організовують конференції на базі відділення. На базі відділення УЗД НВКМЦ "ГВКГ", УВМА кафедри війкової хірургії розгорнутий навчальний Центр ультразвукових технологій, в якому проводиться підготовка лікарів ультразвукової діагностики для лікувальних закладів Міністерства оборони та цивільних лікувальних закладів. З 2012 року науковим керівником навчального Центру є полковник медичної служби, кандидат медичних наук, Гречаник Олена Іванівна.

На базі відділення проводиться підготовка лікарів ультразвукової діагностики для УВМА, інших цивільних закладів, курси первинної спеціалізації по ультразвуковій діагностиці, тематичного удосконалення по ультразвуковій допплерографії та передатестаційні цикли.

За період з 2014-2015 рр. у відділенні УЗД проведено більше 11500 ультразвукових досліджень пораненим та постраждалим у зоні збройного конфлікту на Сході України та Революції Гідності на Майдані Незалежності (2014 році – 1374 осіб, 2015 – 3317 осіб). Наша робота направлена на вивчення можливостей використання ультразвукових методів дослідження: сірошкального зображення, допплерівських методів (КДК, ЕДК) соноеластографії в діагностиці бойової хірургічної травми, ускладнень, супутніх захворювань, що підвищує ефективність діагностики у поранених АТО

<