1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Алексеєва Наталія Борисівна

ТВО начальника рентгенодіагностичного відділення Алексеєва Наталія Борисівна, 1971 р.н., закінчила Кримський медичний інститут, Українську військово-медичну академію за спеціальністю «Лікар загальної практики – військової медицини», лікар-рентгенолог, фахівець з питань рентгендіагностики.

Рентгенодіагностичне відділення починає свою історію з 1899 р. Першими спеціалістами з рентгенодіагностики були: Гармашев В.П. (1899-1914рр.), Зарубін А.Н. (1914-1915рр.), Богаєвський О.Я. (1915-1927рр.).Рентгенівську службу госпіталя в 1927- 1954 р. очолює видатний рентгенолог та радіолог країни Микола Федорович Заркевич, який вважається піонером в розробці методу флюорографії в колишньому Радянському Союзі. В подальшому послідовниками наукових традицій в госпіталі був професор Полєжаєв Володимир Григорович та інші керівникі рентгенівської служби Київського військового госпіталю.

На сьогоднішній день рентгенодіагностичне відділення входить до складу клініки променевої діагностики та терапії. У відділенні працює 27 співробітників - 5 лікарів (4 лікарів та всі рентгенолаборанти мають вищу кваліфікаційну категорію, достатній практичний досвід роботи).

У відділення надійшов стаціонарний діагностичний комплекс фірми виробника «Тошиба» Японія, який дозволяє на сучасному рівні діагностувати різноманітну патологію шлунково-кишкового тракту, отримувати зображення в цифровому форматі за допомогою дигитайзеру фірма виробник «Агфа» Німеччина. При виконанні рентген досліджень шлунково-кишкового тракту використовуються сучасні барійвмісткі контрастні речовини.

Відділення оснащенне сучасними рентгенодіагностичними комплексами, які дозволяють виконувати дослідження різних органів та систем на високому рівні:

  • дослідження стравоходу; шлунку; та дванадцятипалої кишки, тонкої та товстої кишки (ірігоскопія);
  • дослідження сечо-статевої системи (внутрішньовенна урографія, цистографія, ретроградна пієлоуретерографія) та інші;
  • дослідження органів дихання (рентгенографія та лінійна томографія легень та інші);
  • дослідження кістково-суглобового апарату; хребта, черепа, інші рентгенівські дослідження із застосуванням контрастних речовин.

Рентгенодіагностичні дослідження проводяться в комфортних умовах, не обтяжливі.  Результати пацієнти отримають протягом 2-х годин від початку дослідження.

На оснащенні відділення є пересувний рентгенівський кабінет (ПРК) в якому виконуються дослідження легень із застосуванням цифрових технологій, що дозволяє діагностувати туберкульоз та онкологічні захворювання на ранніх етапах. Кабінет має можливість виконувати дослідження з виїздом на місця замовників.

Рентгенодіагностичні дослідження в госпіталі виконуються цілодобово. Для цього в приймальному відділенні працює рентгенівський кабінет, де виконуються всі рентгенівські дослідження, крім рентгеноскопій та томографій. Знімки описуються черговим лікарем-рентгенологом. Лікарі рентгенодіагностичного відділення мають великий теоретичний та практичний досвід з питань діагностики соматичної патології, онкологічних захворювань, туберкульозу, травматичних ушкоджень в тому числі перевантажної хвороби.

З 2008 року в клініці амбулаторної допомоги працює кабінет мамографії, в якому виконуються стандартні рентгенологічні дослідження молочних залоз, дуктографія, пневмокистографія, пункційна біопсія утворень молочної залози з цитологічним дослідженням; ультразвукові дослідження молочних залоз з доплерографією, при необхідності тонко-голкова пункція під контролем УЗД з цитологічним дослідженням; цитологічне дослідження виділень з соска. Результати пацієнти отримають протягом 2х годин від початку дослідження. Головним завданням кабінету є виявлення раку молочної залози на стадії, коли у пацієнтки не має скарг з боку молочних залоз, нічого не виявляє при самообстеженні, і навіть лікар при пальпації під час консультації не знаходить патології. Всі дослідження в мамографічному кабінеті виконує лікар-рентгенолог вищої категорії Францевич Кароліна Анатоліївна.

<