1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Начальник відділення - підполковник медичної служби, хірург вищої категорії, кандидат медичних наук Сапа Сергій Анатолійович

Історичний екскурс

Наказом начальника 408 Окружного військового госпіталю (м. Київ) в липні 1974 року було створено відділення гнійної хірургії на 40 ліжок. Першим начальником його був призначений підполковник м/с Тимченко Павло Купріянович, 45-річний хірург, який мав до того часу 20-річний стаж хірургічної роботи.
За час існування у відділенні лікувалось біля 25 тисяч хворих з різними гнійними захворюваннями. Накопичено багатий досвід в лікуванні цієї важкої категорії хворих.
В різний час в відділенні працювали такі досвідчені хірурги, як Заслужений лікар УРСР полковник м/с у відставці Безуглий Олексій Юхимович, Заслужений лікар УРСР, кандидат мед. наук полковник м/с Кукуруз Ярослав Степанович.
В листопаді 1979 року з переходом 408 окружного військового госпіталю на нові штати, згідно директиви ЦВМУ, в госпіталі створено штатне відділення гнійної хірургії на 60 ліжок. В травні 1982 року на посаду начальника відділення гнійної хірургії призначено полковника м/с Безлюду Миколу Петровича, який очолював відділення до вересня 1996 року.
За успішне лікування воїнів-афганців єдине відділення в госпіталі в 1987 році нагороджено "Почесною грамотою Президії Верховної Ради та ЦК КПРС".
З 1982 року на базі відділення почали лікуватися хворі з опіками. Відділення стало методичним центром по підготовці спеціалістів по гнійній хірургії для лікувальних закладів спочатку округу, а згодом, для Збройних Сил України.
З 1 березня 1996 року відділення гнійної хірургії відділення хірургічної інфекції та гнійної травматології обєднано у відділення гнійної хірургії в складі клініки пошкоджень.
З жовтня 1996 року відділення гнійної хірургії очолює полковник м/с Горєлов С.В., ст. ординатор – майор м/с Маркевич С.В., ординатор – капітан м/с Сапа С.А., продовжує працювати в відділенні полковник у відставці Безлюда М.П. Більшість лікарів відділення мають вищу кваліфікаційну категорію.
З 2007 року у віділенні працюють капітан м/с Сотников А.В. та лейтенант м/с Кобірніченко А.А.

Основні напрямки роботи відділення

Відділення гнійної хірургії призначене для надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з різними формами гнійної інфекції, сепсисом, остеомієлітом, синдромом діабетичної стопи. Для діагностики використовуються сучасні методи досліджень, такі як: комп'ютерна та магніторезонансна томографія, весь спектр рентгенконтрастних досліджень, ультразвукове, доплерівське сканування, реовазографія судин нижніх та верхніх кінцівок.
У відділенні розроблені та впроваджені у практику методики органозберігаючих атипових ампутацій нижніх кінцівок при ускладнених формах діабетичної стопи, малоінвазивної сегментарної фасціотомії на сегментах кінцівок при синдромі діабетичної стопи та остеомієлітах довгих кісток. Розроблені методики дозволяють зберегти опороздатність стопи та кінцівки при загрозі високої ампутації.
Працівники відділення впроваджують активні принципи місцевого хірургічного лікування гнійних процесів, широко використовуються різні види сорбентів, фізіотерапевтичне лікування, у поєднанні з регіонарним введенням антибактеріальних препаратів.

Спеціалізована медична допомога надається при таких захворюваннях:

 • гнійні запальні процеси шкіри та підшкірної клітковини (фурункул, карбункул, гідраденіт, абсцесс, флегмона); клітковинних просторів (флегмони шиї, субпекторальні, підфасціальні та міжм'язові флегмони кінцівок, гнійні медіастініти, гострі парапроктити); залозових органів (гострий лімфаденіт, лімфангоїт, аденофлегмони, гострий мастит); кисті (панариції, флегмони);
 • ускладнені кісти куприкової ділянки;
 • нагноєння післяопераційних ран, післяопераційні нориці;
 • загальна гнійна хірургічна інфекція (сепсис);
 • діабетичні та атеросклеротичні гнійні ускладнення, виразки, гангрени нижніх кінцівок;
 • анаеробна інфекція;
 • гнійні ускладнення травматичних та вогнепальних ран;
 • гнійні артрити;
 • опіки та відмороження різних ступеней важкості, електротравми;
 • всі види та форми остеомієлітів, туберкульоз кісток, суглобів в фазі секвестрації (які потребують хірургічного лікування).
<