1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Зустріч Предстоятеля зі звільненими військовополоненими моряками ВМС України.

9 вересня 2019 року у Малому залі Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» Міністерства оборони України з моряками, які повернулися з ворожого полону зустрівся Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Епіфаній, митрополит Київський і всієї України.

 

«Із надзвичайною силою духу та міцністю у своїх переконаннях – саме так пройшли звільнені українські моряки та політв’язні складні випробування у ворожому полоні. Уся країна захоплюється їхнім подвигом та радіє поверненню Героїв додому. Для мене за честь було зустрітися із вірними синами українського народу, подякувати за хоробрість та незламність, яку вони виявили далеко від рідної землі та близьких людей», - звернувся до моряків Владика Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ переконаний, що за час незаконного ув'язнення кожен із них по-новому відчув цінність життя та свободи.

«Своєю незламністю вони стали проповідниками головної заповіді Ісуса Христа – заповіді любові: до ближнього, до родини, до своєї Батьківщини… І навіть у російських тюрмах та колоніях незаконно ув'язнені залишалися людьми свободи, які не відмовились від своїх переконань та принципів. Обмеживши фізичну волю, ворог не зумів зламати велику силу духу, бо вона живилась із справжньої любові та зі згадок про рідний дім, лагідний погляд матері, посмішку сина або ж доньки, про український Крим та Донбас, що потерпають від неоголошеної війни», - наголосив владика митрополит.

За словами владики Епіфанія, ця сила духу справді надихає усіх українців, які спостерігали, як звільнені моряки та політв’язні із посмішкою сходили з літака у «Борисполі», хоча в їхніх очах і приховано багато пережитого болю.

 

«Попереду у нас ще чимало випробувань на шляху до справедливого миру, а в анексованому Криму, на окупованому Донбасі та у російських тюрмах продовжують перебувати у незаконному полоні ще багато громадян України, яких ми також маємо повернути додому якомога швидше. І у цій боротьбі нашими натхненниками є ті, хто вже пройшов цю нелегку дорогу додому», - зазначив Блаженнійший митрополит Епіфаній.

 

– Завжди в госпіталі з пораненими був не тільки лікар, а й священник. Православна Церква Укрвїни завжди з повагою ставиться до захисників Батьківщини. У нашому госпіталі функціонує храм Покрова Пресвятої Богородиці, приємно, що з самого ранку до нього приходили наші моряки. Сподіваюся, візит митрополита прискорить духовне зцілення наших військових, – сказав під час зустрічі начальник Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

 

На завершення спілкування Його Блаженство благословив моряків і подарував молитовник та ікони Покрови Пресвятої Богородиці, архістратига Михаїла та архангела Гавриїла, а один із моряків подарував Предстоятелю свій іменний браслет.

 

 

<