1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Клініка фтизіатрії ГВМКЦ «ГВКГ»: новітні методи лікування


      18 квітня 2012 року на конференції лікарів ГВМКЦ «ГВКГ» клініка фтизіатрії презентувала цікавий випадок вдалого лікування військовослужбовця з фіброзно-кавернозним туберкульозом легенів та поширеною резистентністтю.
      За офіційними даними, досягти успіху у лікуванні таких хворих вдається тільки у 10% випадків. Лікарі клініки фтизіатрії майже 1,5 роки наполегливо боролися за життя і здоров'я військовослужбовця А. (історія хвороби № 30961).
      Поряд з традиційною стандартизованою хіміотерапією туберкульозу лікарями клініки були застосовані протитуберкульозні лікарські засоби другої лінії на підставі чутливості збудника. Хворий отримував парентерально ін'єкції лінезоліду, гатbфлоксацину, паско-нату, в таблетованій формі – циклосерин, протіонамід та патогенетичні засоби. Крім того, за допомогою лікарів клініки торакальної хірургії застосовувався метод коллапсохірургії – лікувальний пневмоперитонеум. Це введення в черевну порожнину певної кількості повітря, яке викликає часткове спадіння патологічно враженої легені. Хворому один раз на 7 днів в черевну порожнину вводилося близько 500 мл. повітря. Внаслідок цього в легені виникали зміни крово- і лімфообігу, окислювальні реакції, які позитивно впливали на перебіг патологічного процесу.
      Завдячуючи командній роботі керівництва ГВМКЦ «ГВКГ», лікарів клінік фтизіатрії, торакальної хірургії, діагностичних підрозділів центру вдалося не тільки уникнути складної, інвалідизуючої операції на легенях, а й повернути досвідченого військовослужбовця до лав Збройних сил України, сина – матері.


Леонід Веселовський, Леонід Гречаник

<