1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

За час проведення антитерористичної операції на сході України суттєво почастішали випадки надходження до клініки військовослужбовців з перше виявленими та загостренням хронічних захворювань крові. Причиною цього є збільшення кількості Збройних Сил в особовий період. Також клініка надає допомогу військовослужбовцям інших військових формувань. В клініці гематології (з палатами для хіміотерапії) проліковано близько 70 хворих. Частіше хворим надавалась допомога з приводу анемій, лімфом, лімфогруломатозу. Наявні поодинокі випадки гострих лейкозів та інші захворювання системи крові. Патологічні зміни системи крові зустрічаються у поранених бійців, що відповідно вимагає допомоги гематолога. У розрізі військової терапії та військово медичної підготовки основним завданням гематології є надання допомоги постраждалим від дії радіаційного ураження та дії техногенних катастроф.

Відділення гематології заснована в 1992 році після створення ГВКГ МО України. До розпаду СРСР лікування гематологічних хворих проводилось в ГВКГ ім.. Бурденко (м. Москва). Отримання попередньої допомоги в окружних госпіталях було покладено на позаштатних гематологів. В 408 Окружному госпіталі ці обов’язки були покладені на старшого ординатора кардіологічного відділення Політова Ігоря Захаровича, який і став першим начальником новоствореного відділення.

Клініка гематології є єдиною за своїм профілем у медичній службі Збройних Сил та інших силових відомств. На цей час клініка представлена стаціонаром з 20 ліжок з боксованими палатами для важких хворих. Також є комфортабельна палата-люкс. Проводиться амбулаторний прийом та диспансерне спостереження за військовослужбовцями, військовими пенсіонерами та членами їх сімей. Крім того, в клініці проводиться лікування пацієнтів, які не мають відношення до МО України, але в змозі самостійно, або за допомогою інших організацій відшкодувати вартість наданих медичних послуг.

Клініка гематології працює у тісній співпраці з відділенням променевої та інтенсивної терапії ГВКГ, Центром крові МОУ, що дає змогу проводити повний обсяг лікування, враховуючи проведення високодозової поліхіміотерапії, променевої терапії та забезпечення препаратами донорської крові. Лабораторно-діагностична база ГВКГ та співпраця з провідними діагностичними закладами не тільки України, а також Росії та Німеччини дає можливість у максимально стислі строки встановити остаточний діагноз, та розпочати лікування за сучасними міжнародними стандартами. Знаходженні клініки у єдиному лікувальному закладі разом з спеціалізованими хірургічними відділеннями дає змогу вчасно проводити біопсію уражених органів для встановлення діагнозу, та надавати допомогу у разі виникнення ускладнень під час лікування. Таким чином, на даний час клініка гематології є добре оснащеним спеціалізованим медичним підрозділом, де широко впровадженні сучасні методики лікування та діагностики хворих на гемобластози.
З 2004р. по 2012 рік клініку очолював полковник медичної служби канд.. мед. наук. Гончаров Ян Петрович.

З 2012 року клініку очолює полковник медичної служби канд.. мед. наук. Петруша Олександр Олегович.

У клініці працюють 2 канд. мед наук, лікарі вищої категорії з досвідом роботи за фахом гематологія понад 10 років.
У науковій та практичній сфері клініка співпрацює з гематологічними закладами Національного радіаційного центру АМНУ, Інститутом експерементальної онкології ім.. Кравецького, є клінічною базою кафедри гематології та трансфузіології НМАПО ім.. П.Л. Шупика.

Якісне лікування та дбайливе ставлення до потреб пацієнтів є головним принципом роботи наших співробітників.

Клініка гематології

Петруша Олександр ОлеговичНачальник клініки кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник медичної служби Петруша Олександр Олегович.

В даний час клініка складається з гематологічного стаціонару на 30 ліжок із затишними, по-сучасному обладнаними палатами і службовими приміщеннями.
В стінах клініки ведеться напружений лікувально-діагностичний процес. На стаціонарному лікуванні щорічно знаходиться 600-700 пацієнтів, виконуються сотні курсів хіміо- та променевої терапії. В клініці одержують висококваліфіковану амбулаторну і консультативну допомогу понад 1000 пацієнтів щорічно.
В клініці гематології надається спеціалізована гематологічна допомога військовослужбовцям та членам їх сімей, пенсіонерам та працівникам МО України. Крім того, в клініці проводиться лікування пацієнтів, які не мають відношення до МО України, але які в змозі самостійно, або за допомогою інших організацій відшкодовувати вартість лікування в госпіталі.
В клініці працюють професійні лікарі, готові прийти на допомогу будь-якій, навіть дуже складній, ситуації. В клініці працює чотири лікаря. Лікарі: Петруша Олександр Олегович, Семібратова Тетяна Михайлівна, Білоус Надія Іванівна, Савченко Ірина Богданівна.  Сестринський колектив очолює медична сестра вищої категорії Недошивіна Марія Іванівна. Якісне лікування є головним принципом роботи наших співробітників.
Сьогодні клініка гематології – це добре оснащений сучасним устаткуванням і інструментарієм спеціалізований медичний підрозділ, де широко упроваджені найсучасніші методи діагностики і лікування хворих з гемобластозами. При лікуванні використовуються сучасні методи цитостатичної терапії враховуючі проведення високодозових курсів та таргетної хіміо терапії.

Для верифікації діагнозу лікарями клініки щоденно проводиться забір кісткового мозку для подальшого клініко-гематологічного обстеження. Забір кісткового мозку проводиться за стандартними методиками:

  1. стернальна пункція з використанням голки Касірського (ИКД-1).
  2. передня або задня трепанобіопсія здухвинної кістки.

В подальшому в клінічній лабораторії госпіталю проводиться морфологічне дослідження кісткового мозку, а в патолого-анатомічній лабораторії – гістологічне та гістохімічне дослідження.
Для встановлення остаточного діагнозу організовано проведення цитохімічного дослідження та імунофенотипування периферичної крові та кісткового мозку в НДІ імені Р.Е. Кавецького.

Діагностичне і лікувальне устаткування госпіталю дозволяє своєчасно і правильно поставити діагноз та провести якісне лікування.

В нашій клініці вам надається унікальна можливість пройти повне обстеження із залученням інших фахівців, що дозволяє провести комплексне лікування з урахуванням наявності захворювань інших органів і систем організму. Консультативну допомогу надає провідний терапевт ГВКГ Гончаров Я.П.. Актуальна для гематологічних пацієнтів можливість проведення спеціалізованої консультативної допомоги з гінекології, неврології, ендокринології, оториноларингології, офтальмології та інш.

В лікуванні пацієнтів з гемобластозами широко використовується променева терапія на сучасному апараті «Teratronic».

Консультативна работа, що проводиться співробітниками клініки, дозволила зібрати великий клінічний матеріал по залізодефіцитним станам, який був використаний під час написання учбового посібника “Залізодефіцитні стани: (посіб. для лікарів). Автори: С.А. Гусєва, К.М. Бруслова, Я.П. Гончаров (Київ: Логос, 2005.-76 с). Це видання рекомендоване Центральним методичним кабінетом по вищій освіті МОЗ України як учбовий посібник для лікарів-інтернів та слухачів закладів (факультетів) післядипломної освіти.
В клініці накопичений найбільший в Україні досвід лікування пацієнтів зі справжньою поліцитемією з використанням еритроцитаферезу.
В співробітництві із С.А. Гусєвою було захищено 2 кандидатські дисертації (Гончаров Я.П., Петруша О.О.) та опубліковано понад 40 статей в профільних медичних виданнях, захищено 2 патенти на винахід, зроблено більше 30 доповідей на наукових конференціях та з’їздах в Україні та за її межами.
Клініка є клінічною базою кафедри гематології НМАПО ім. П.Л. Шупика. Налагоджені тісні стосунки між клінікою та ведучими науковими центрами України: Інститутом гематології та трансфузіології НАН України, НДІ експериментальної онкології та радіобіології імені Р.Е. Кавецького, Центром радіаційної медицини НАН України, Київським центром трансплантації кісткового мозку, Інститутом онкології НАН України, Інститутом геронтології НАН України та іншими профільними закладами.
В останні роки налагодилось міжнародне співробітництво.
Госпіталь має ліцензію, що дозволяє надання платних послуг. При цьому пацієнту гарантується той же рівень медичної допомоги, який мають військовослужбовці та інші категорії пацієнтів. Пацієнти в обов’язковому порядку інформуються про всі аспекти лікувально-діагностичного процесу з обговоренням всіх можливих альтернативних видів обстеження та лікування.
Клініка гематології приймає участь в проведенні міжнародних клінічних випробувань у відповідності до принципів GCP.
Клініка гематології Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» завжди готова надати вам необхідну допомогу і зацікавлену у співпраці з усіма зацікавленими особами та організаціями.

Наші телефони: 8 (044) 521-84-73.
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гончаров Ян Петрович 

Гончаров Ян Петрович - провідний терапевт ГВМКЦ "ГВКГ", кандидат медичних наук, лікар вищоої категорії, полковник медичної служби.

В 1991 р. закінчив Військово-медичну академію ім. С. М. Кірова.
З 1991 по 1992 рр. – лікар частини, начальник медичної служби окремого батальйону.
З 1992 по 1993 рр. – лікар авіаційної частини при Харківському училищі льотчиків.
В 1993 – 1995 рр. – інтернатура по терапії при Українській Військово-медичній академії.
З 1995 по 1997 рр. – науковий співробітник, начальник відділу НДІ проблем військової медицини.
З 1997 по 2004 рр. – старший ординатор клініки гематології ГВКГ МО України.
З 2004 р. по даний час – старший ординатор клініки гематології ГВМКЦ «ГВКГ» МО України.

Плідно займається науковою роботою. Приймає участь у роботі науково-практичних конференцій та з’їздів за фахом гематологія та трансфузіологія. Ним опубліковано більше сорока наукових статей у вітчизняних і зарубіжних журналах, видано шість монографій в співавторстві з провідними українськими та російськими фахівцями з гематології.
В 2006 р. захистив кандидатську дисертацію на тему ”Особливості впливу кровопускань та еритроцитаферезу на клінічний перебіг справжньої поліцитемії”. Останнім часом активно впроваджує в роботу клініки гематології, яку очолює, нові методи діагностики та лікування захворювань системи крові, такі, як: високодозові схеми хіміотерапії, застосування рекомбінантних інтерферонів та еритропоетинів, гранулоцитарних колонієстимулюючих факторів, схеми з новими цитостатичними препаратами (флударабіном, кладрібіном, велкейдом) та імунопрепарами (мабтерою, талідомідом).
За час перебування на посаді начальника клініки налагоджено диспансерно-динамічне спостереження за хворими з захворюваннями системи крові, що дало змогу підвищити надання спеціалізованої медичної допомоги військовослужовцям та ветеранам ЗС України, зменшити ліжко-день.
Володіє технікою необхідних гематологічних маніпуляцій та навчає підлеглих. В клініці освоєно лікування всіх гемобластозів з використанням сучасних гематологічних знань та схем хіміотерапії.

Петруша Олександр Олегович

Петруша Олександр Олегович - з 2012 начальник клініки гематології, лікар вищої категорії, полковник медичної служби, кандидат медичних наук за спеціальністю внутрішні хвороби (2011р.)
У 1987 р. поступив у Військово-медичну академію ім. С.М. Кірова, м. Ленінград, на факультет підготовки лікарів для Сухопутних та Ракетних військ. В 1993 р. після закінчення  академії за власним бажанням був направлений в розпорядження Міністра Оборони України і призначений на перше місце служби лікарем полку (пгт. Десна, в/ч 73448). З вересня 1993 р. слухач Військово-медичного відділення при Українському державному медичному університеті, група терапевтів. Після закінчення, у листопаді 1995 р., призначений на посаду старшого ординатора госпітального взводу ОмедБ в/ч 42255. З листопада 1996 року начальник відділення загальнолікарської допомоги Центральної поліклініки МОУ. В подальшому,  в зв’язку з реорганізацією, з 1998р. старший ординатор відділення загальнолікарської допомоги клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Головного військового клінічного госпіталю МО України. З  травня 1999 р. на посаді ординатора гематологічного відділення (з палатами реанімації та інтенсивної терапії) клініки онкогематології ГВКГ. В листопаді 2004р. призначений посаду старшого ординатора клініки гематології ГВМКЦ «ГВКГ», на якій проходжу службу по теперішній час.
В 2006 році проходив службу на посаді лікаря терапевта у складі 56 окремого вертолітного загону миротворчого контингенту ООН у Ліберії. Протягом останніх 4-х років як лікар терапевт приймав участь у миротворчій місії у складі українського загону сил ООН в Ліберії, в міжнародних медичних навчаннях НАТО в Хорватії і Сербії.
Особисто та в співавторстві має більше 20 друкованих робіт в фахових вітчизняних та закордонних виданнях, співавтор 2- х монографій, 2 патентів. У 2010 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю внутрішні хвороби «Особливості виникнення та лікування ерозивно-виразкових змін слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки у хворих на справжню поліцитемію в еритремічній стадії».

 

<