1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Ендоскопічний кабінет клініки гастроентерології оснащений апаратурою фірми Olympus.
Завідуючий ендоскопічним кабінетом, к.м.н., доцент Калашніков М. А. є дійсним членом Української Асоціації лікарів-ендоскопістів, Російської Ендоскопічної Спілки, Американської гастроентерологічної Асоціації. Вища категорія по ендоскопії з 1988 року.
Основні галузі науково-практичної діяльності – профілактична і діагностична ендоскопія з діагностикою запальних, перед- та пухлинних станів шлунково-кишкового тракту на основі авторської методики поліхроматичного аналізу.
У рамках педагогічної діяльності як старший викладач кафедри військової хірургії проводить курси спеціалізації та ітематичного вдосконалення по ендоскопі в  Української військово-медічної академії.

Має 65 друкованих праць. Учасник та доповідач симпозіумів та конгресів у Німеччині, Угорщині, Франції, Голандії, Росії та Україні.

Телефон (044) 521-82-20.

Прокопчук Сергій Миколайович

Прокопчук Сергій Миколайович
Начальник клініки гастроентерології з палатами для хіміотерапії.
Навчався у Львівському медичному інституті. УВМА з 1995- 1997 роки -1996-1998рр
З 1998 року по 2005 рік старший ординатор клініки пульмонології.
З 2005 по 2007 рік начальник відділення гастроентерології клініки абдомінальної хірургії та гастроентерології
З 2007 року  начальник клініки гастроентерології з палатами для хіміотерапії.
Кандидат медичних наук. Має вищу категорію за фахом гастроентерології, спеціалізацію по ендоскопії, ультразвуковій діагностиці. Автор понад  40 статей

Сапожнікова Олена Вікторівна

Сапожнікова Олена Вікторівна
Старший ординатор клініки гастроентерології з палатами для хіміотерапії.
Навчалась в Українській медичній стоматологічній академії з 1989 по 1995 роки. УВМА з 1995- 1997 роки.
З 1997 року проходить службу у ГВМКЦ., з 2000 року  в клініці гастроентерології. Має спеціалізацію по гастроентерології , УЗД, ендоскопії та онкології.

  Шмиголь Наталя Вікторівна
Ординатор клініки гастроентерології з палатами для хіміотерапії. Навчалася в Дніпропетровській медичній академії з 1977 по 1983 рік. Має вищу категорію за фахом гастроентерології та терапії, ІІ категорію по ультразвуковій діагностиці та спеціалізацію по ендоскопії
  Ковальчук Олександр Андрійович 1968 року народження.
Закінчив в 1994 році Вінницький медінститут ім. М.І.Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». В 1997 році УВМА за спеціальністю «Хірургія». Служив на посадах: командира мед.взводу медичної роти , начальник операційно-перев’язувального відділення медичної роти, начальник медичної служби бригади. Після звільнення в запас пройшов спеціалізацію та працював за спеціальностями: «Терапія», «Загальна практика - сімейна медицина», «Гастроентерологія».

Начальник клініки - кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник медичної служби Прокопчук Сергій Миколайович (спеціалізація гастроентерологія, ендоскопія, ультразвукова діагностика).

В нашій клініці Вам нададуть консультативну допомогу по усім питанням гастроентерології.
Наша клініка гастроентерології пропонує проведення профілактичних процедур і консультацій провідних лікарів-гастроентерологів. Ви можете цілком покластися на досвід, що накопичений нашими лікарями, на сучасне обладнання нашого центру для діагностики і лікування захворювань. Ви не залишитесь зі своєю хворобою один на один, кращі наші спеціалісти завжди будуть поруч, щоб допомогти Вам вилікуватися, яким би важким не здавався встановлений діагноз.

Чим швидше Ви пройдете обстеження і почнете лікування, тим більше шансів запобігти тяжких наслідків. Сучасне обладнання госпіталю та досвід роботи лікарів клініки – дозволить  виявити хвороби органів травлення на ранніх стадіях, а як  наслідок - провести ефективне профілактичне лікування. Клініка гастроентерології (з палатами для хіміотерапії) розрахована на 40 ліжок. Шорічно у клініці проходить лікування близько 1100 пацієнтів з різноманітною патологією органів травлення - хронічні гепатити різної етіології (вірусні, алкогольні, токсичні), цирози печінки, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, жовчекамяна хвороба і хронічні холецистити, доброякісна гіпербілірубінемія, хронічні панкреатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, хронічні коліти, злоякісні новоутворення органів травлення).
Спеціалізацією клініки є лікування гепатологічних захворювань, зокрема лікування цирозу печінки, в тому числі викликаного токсичними речовинами, вірусної етіології, зловживанням алкоголем, викликаного інфекціями або внаслідок інших складних захворювань, лікування хронічного вірусного гепатиту В, С ; проводиться лікування захворювань жовчних протоків і жовчного міхура, виразкової хвороби, гастроезофагеальної рефлюсної хвороби з ускладненим клінічним перебігом. Клініка спеціалізується на лікуванні захворювань товстої кишки. Проводиться лікування й таких захворювань, як пухлини шлунку,товстої кишки, підшлункової залози, печінки.
Розміщюються пацієнти у комфортабельних 2-3-4 містних палатах: з яких 2 палати – люкс, та 2 палати з покращеним плануванням.

На базі клініки гастроентерології виконано за останні 8 років – 4 дисертаційні роботи. За останні два роки надруковано понад 25 наукових праць. На базі клініки працюють співробітники кафедри терапії Української військово-медичної Академії і кафедри госпітальної терапії №1 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. Останні роки життя на базі клініки плідно працювала видатний гастроентеролог, доктор медичних наук, професор Дегтярьова І.І.

У нашій клініці ми можемо запропонувати обстеження і лікування в умовах стаціонара ОДНОГО дня. Де прийшовши на протязі доби Вам проведуть комплексне гастроентерологічне обстеження (огляд спеціалістів, УЗД, ендоскопічні дослідження (фіброгастроскопія, фібросигмоскопія, фіброколоноскопія), дослідження кислотності, різноманітні лабораторні дослідження, дослідження на H.pylori та інше).Для цього в клініці є найсучасніше ендоскопічне, ультразвукове та функціональне обладнання – ми самі володіємо та виконуємо ці методи дослідження.

Проводиться хіміотерапія для онкологічних хворих з патологію шлунково-кишкового тракту.

Спеціалисти, які працюють у нашій клініці, мають значний досвід і високу кваліфікацію. У лікуванні хвороб органів органів травлення ми застосовуємо самий передовий міжнародний досвід. Для наших фахівців не є проблемою одночасно з профільними захворюваннями діагностувати та лікувати супутню патологію – серцево-судинну, дихальну, нирок і т.і. У розпорядженні клініки – потужний діагностичний арсенал госпіталю – комп'ютерна та магнітно-резонансна томографії, рентгенологічні дослідження, самі сучасні методики УЗД, ендоскопії, повний спектр лабораторної діагностики. Ми працюємо у тісній співпраці з дружніми відділеннями госпіталю – абдомінальної та невідкладної хірургії, проктології та ендоскопії.

Історія клініки гастроентерології ГВКГ починається з 1955 року, коли вперше зі складу загальнотерапевтичного профілю було виділено відділення, призначене для лікування військовослужбовців із захворюваннями органів травлення  (2-е терапевтичне). Воно було розгорнуте на 100 ліжок і розташовувалось на  2-му поверсі північного крила головного корпусу. Штат  відділення складав: 3 офіцери (начальник відділення, старший ординатор, ординатор, 2-3 лікарі-службовці). Начальником другої терапії в цей період був полковник медслужби Тарнавський Олександр Васильович (з 955 по 1964 рік).   
З 1964 року відділення очолив кандидат медичних наук, полковник  медслужби Епштейн Борис Володимирович, який керував відділенням на протязі 15 років.
З 1968 року відділення було реорганізоване в спеціалізоване для лікування гастроентерологічних і ендокринологічних хворих, а також хворих з гострими отруєннями, переважно солями важких металів і технічними рідинами. Була обладнана палата інтенсивної терапії.
З 1970 року 2-й терапії було надано 2-х поверхова будівля (колишнє офтальмологічне ЛОР – відділення), у якому воно розміщується й тепер. Після самостійного ремонту відділення було обладнане у відповідності з вирішуваними задачами.
Воно стало функціонувати, як гастроентерологічний центр у складі  великого багатопрофільного лікувального закладу, яким був 408 ОВГ.
Забезпечувалось своєрідне автономне функціонування, сформувались  необхідні діагностичні підрозділи, устатковані сучасною апаратурою:

 • філіали рентгенологічного відділення і лабораторія;
 • зондові кабінети для фракційного дослідження шлункового соку методом безперервної аспірації, дослідження дуоденального соку за допомогою  подвійного зонду, методи багатомоментального зондування, рН-метрії;
 • в 1969  році першим в місті і окрузі був оснащений ендоскопічний кабінет; був отриманий прилад “гастрокамера” з фотоапаратом для огляду і фотографування окремих ділянок слизової оболонки шлунка Б.В.Епштейном проведено перші дослідження. За 1971-1975 рік лікарем Голиком Л.Ф. проведено близько 1500 гастроскопій, подано 3 пропозиції по використанню ендоскопічних досліджень в  госпіталі.

В 1976 році кабінет був обладнаний фіброезофагогастродуоденоскопом, сигмоскопом, колоноскопом (став штатним);

 • в 1971 році освоєно і впроваджений в практику теле -

     радіометричний  прилад – “капсула” для визначення рН, температури і тиску в шлунку;
У відділенні випробовувались ряд нових методів лікування
виразкової хвороби в тому числі анаболічними стероїдами, β –блокаторами в сполученні з малими дозами інсуліну, фонофорезом лікарських препаратів.
На базі відділення підготовлені і захищені три кандидатських дисертацій (Лазаретник Б.І., Шликов І.А., Епштейн Б.В.).
В 1979 році воно реорганізоване в два гастроентерологічних відділення: 2-е відділення (для хворих із захворюваннями шлунка й кишківника, та хворих з отруєннями) і 6-те відділення (захворювання гепатобіліарної зони і онкологічні захворювання органів травлення).
Першим начальником 6-го терапевтичного відділення був полковник Комаренко Дмитрій Іванович доктор медичних наук (1980-1988 рр.), його змінив Лузан Василій Онуфрієвич (1988-1996 рр.).
Першим начальником 2-го терапевтичного відділення був полковник Нищенко Віталій Пілипович (1980-1989 рр.). Потім його змінив полковник Голік Леонід Федорович (1989-1995 рр.). На базі цього відділення в 1996 році була захищена кандидатська дисертація Арістовим Леонідом Митрофановичем. В  результаті реорганізації відділень в клініки, гастроентерологічне відділення (на базі 2-го терапевтичного відділення) увійшло в клініку абдомінальної хірургії і гастроентерології, в якій  нараховувалось п’ять відділень Завідуючою гастроентерологічного  відділення була призначена службовець ЗС України Пруська Людмила Іванівна (1996 – 1998 рр.). У 1998 року її змінив полковник Козел Микола Петрович (1998-2004рр.). З 2004 по 2005роки відділення очолював підполковник м/с Курпіта В.І. У 2007 році відділення було реорганізоване в клініку гастроентерології з палатами для хіміотерапії.

Спеціалізація клініки гастроентерології

Клініка гастроентерології (з палатами для хіміотерапії) розрахована на 40 ліжок. Шорічно у клініці проходить лікування близько 1100 пацієнтів з різноманітною патологією органів травлення - хронічні гепатити різної етіології (вірусні, алкогольні, токсичні), цирози печінки, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, жовчно кам'яна хвороба і хронічні холецистити, доброякісна гіпербілірубінемія, хронічні панкреатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, хронічні коліти, злоякісні новоутворення органів травлення).

Спеціалізацією клініки є лікування гепатологічних захворювань, зокрема лікування цирозу печінки викликаного токсичними речовинами, вірусної етіології, зловживанням алкоголем, викликаного інфекціями або внаслідок інших складних захворювань, лікування хронічного вірусного гепатиту В, С ; проводиться лікування захворювань жовчних протоків і жовчного міхура, виразкової хвороби, гастроезофагеальної рефлюсної хвороби з ускладненим клінічним перебігом. Клініка спеціалізується на лікуванні захворювань товстої кишки. Проводиться лікування й таких захворювань, як пухлини шлунку, товстої кишки, підшлункової залози, печінки.

Перелік обстеженнь які можете пройти:

 • езофагогастродуоденофіброскопія з визначенням Helіcobacter pylorі уреазним методом;
 • колонофіброскопія із прицільною біопсією з видаленням поліпів;
 • ректосигмоскопія;
 • ультразвукове дослідження черевної порожнини;
 • капсульна ендоскопія;
 • рентгеноскопія і графія стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, тонкої і товстої кишок; *
 • комп'ютерна томографія; *
 • магнітно-резонансна томографія; *
 • ретроградна холангіопанкреатографія;*
 • ультрасонографія;
 • іригоскопія;
 • дуоденальне багатомоментне зондування з біохімічним обстеженням і посівом жовчі;
 • рН-метрія: експрес методом та моніторування;
 • уреазний дихальний тест (для діагностики Helіcobacter pylorі);
 • швидкий фекальний тест (для діагностики Helіcobacter pylorі).

* примітка: -інструментальні обстеження у відповідних службах госпіталя

Клініка гастроентерології виконує функції діагностичної й лікувально-профілактичної допомоги хворим з патологією органів травлення.
У клініці здійснюється детальне лабораторне обстеження хворих, яке включає загальноклінічні аналізи крові, калу; обстеження функціональних проб печінки; пухлинних маркерів, маркерів вірусних гепатитів; дослідження калу на бактеріальну флору. Використовуються зондові методи дослідження: дуоденальне багатомоментне зондування з біохімічним обстеженням і посівом жовчі.

Дочірні категорії

<