1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

За час проведення АТО у відділенні кардіоревматології НВМКЦ «ГВКГ» проліковано близько 250 учасників АТО та мобілізованих військовослужбовців Міністерства оборони України. З них приблизно у 14% хворих була гіпертонічна хвороба, у 7% - ішемічна хвороба серця, у 18% - інші хвороби серця (вроджені та набуті вади, запальні ураження, травми, тощо), у 14% - запальні захворювання суглобів та хребта, у 21% - невротичні розлади, у 10% - різні травми (переважно опорно-рухового апарату, внутрішніх органів). Слід зазначити, що у відділенні лікувалося багато хворих неврологічного, психіатричного та травматологічного профілю в зв’язку з перевантаженням профільних відділень. За необхідністю до лікування та обстеження цих хворих залучалися провідні фахівці Міністерства охорони здоров’я України: Науково-дослідного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, Національного медичного університету ім. академіка О.О. Богомольця, Державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України», Державної установи “Інститут серця” МОЗ України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. За необхідністю хворі переводилися в ці установи (переважно для оперативного лікування кардіологічної патології) з подальшою реабілітацією в НВМКЦ «ГВКГ».
Близько 65% пролікованих  учасників АТО представлені на військово-лікарську комісію. Прийнято наступні експертні рішення: 7,0% – придатні до військової служби; 21,1% – обмежено придатні до військової служби; 36,8% – рекомендована відпустка за станом здоров’я; 19,3% - визнані непридатними до військової служби в мирний час; 8,8% - непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; 7,0% - надано звільнення від виконання службових обов’язків на 10-15 діб.
Колектив відділення і надалі плідно працює для надання медичної допомоги цьому контингенту хворих, вносячи свій внесок у загальну справу боротьби з окупацією Російською Федерацією.

Начальник відділення - Спаська Ганна Олександрівна, полковник медичної служби, к. мед. н., лікар-кардіолог вищої категорії, у 1992 році з відзнакою закінчила Національний медичний університет ім.. О.О. Богомольця. З 1992 по 1997 року навчалася в інтернатурі на кафедрі госпітальної терапії НМУ ім.. О.О. Богомольця на базі Олександрівської клінічної лікарні м. Києва. З 1997 по 2001 рік працювала ординатором та старшим ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії для терапевтичних хворих клініки кардіології Головного військово-медичного клінічного центру МО України. Має великий досвід надання невідкладної допомоги хворим терапевтичного профілю. З 2001 по 2007 рік – начальник відділення кардіоревматології, з 2008 по 2010 рік – начальник клініки кардіології  Головного військово-медичного клінічного центру МО України. З 2010 по 2014 рік – заступник начальника Центрального госпіталю Військово-медичного управління Служби Безпеки України. З 2014 року – начальник відділення кардіоревматології Головного військово-медичного центру МО України. Пройшла спеціалізації з кардіології, ревматології, терапії, організації охорони здоров’я. У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук: «Зміни морфофункціонального стану шлуночків серця у хворих на ішемічну хворобу серця з початковою серцевою недостатністю та можливості їх медикаментозної корекції». Має більше 70 наукових статей, 2 патенти на винаходи. На даний час працює над  дисертацією на здобуття наукового ступеня доктор медичних наук.

Луріна Наталія Анатоліївна Старший ординатор відділення - Луріна Наталія Анатоліївна, лікар-кардіолог вищої категорії, полковник медичної служби.  У 1991р.  закінчила 4 курси Хабарівського медичного інституту, після чого вступила до Військово-медичного факультету при Сибірському медичному університеті. З 1991 по 1993р. навчалась в Українській військово-медичній академії, яку закінчила з відзнакою.  З 1998р. служила на різних посадах в Головному військово-медичному клінічному центрі МО України,  з 2001 року по теперішній час - на посаді старшого ординатора відділення кардіоревматології. Має спеціалізації з кардіології, ревматології, ультразвукової діагностики. Володіє методиками холтерівського моніторування  електрокардіограми, ультразвукового дослідження серця.
Ординатор відділення - Заруцька Вікторія Ярославівна закінчила Національний медичний університет України ім.. О.О. Богомольця у 2013 році, Українську військово-медичну академію – у 2015 році. Працює у відділенні з 2015 року.
Лікар-ревматолог першої категорії Бакун Тетяна Вікторівна закінчила Національний медичний університет України ім.. О.О. Богомольця у 2004 році. Працює у відділенні з 2005 року. Має спеціалізації з кардіології, ревматології. Володіє методиками ультразвукового дослідження серця та суглобів.

Лікар-терапевт Козирева Діна Олександрівна закінчила Національний медичний університет України ім.. О.О. Богомольця у 2005 році. Протягом 10 років працювала в «Печерському» госпіталі для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни. Працює у відділенні з 2015 року.

Відділення кардіоревматології

Начальник відділення – лікар-кардіолог вищої категорії, к. мед. н., полковник м/с Спаська Ганна Олександрівна.
Відділення кардіоревматології засноване у 1992 році, розраховане на 30 ліжок. Спеціалізована кардіоревматологічна допомога хворим надається як у стаціонарі, так і амбулаторно.  Щорічно у відділенні проходить стаціонарне лікування близько 700 хворих, амбулаторну консультаційну допомогу отримує близько 4000 хворих. Медична допомога надається на основі сучасних стандартів. У відділенні працює лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії Луріна Наталія Анатоліївна, лікар-ревматолог першої категорії Бакун Тетяна Вікторівна, лікарі-терапевти Козирєва Діна Олександрівна, Заруцька Вікторія Ярославівна.

 

Основні захворювання, при яких надаються медичні послуги у відділенні кардіоревматології:

 • ревматизм; 
 • некоронарогенні захворювання серця (міокардит, міокардіофіброз, кардіоміопатії, вади серця, інфекційний ендокардит, перикардит);
 • системні васкуліти (вузликовий поліартеріїт, мікроскопічний поліангіїт, васкуліт Шейлян-Геноха, гігантоклітинний артеріїт, артеріїт Такаясу, артеріїт Кавасакі, кріоглобулінемічний васкуліт, гранульоматоз Вегенера, синдром Гудпасчера, хвороба Бехчета, синдром Чарга-Строса);
 • системні хвороби сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит, хвороба Шегрена, ревматична поліміалгія, вузлувата еритема, панікуліт, ревматоїдний артрит, хвороба Стіла, хвороба Бехтерєва, реактивні артрити, псоріатичний артрит);
 • подагра;
 • деформуючий остеоартроз;
 • ішемічна хвороба серця;
 • серцева недостатність різного ґенезу;
 • порушення серцевого ритму та провідності;
 • гіпертонічна хвороба, симптоматичні артеріальні гіпертензії.

В діагностичній роботі використовуються сучасні методи дослідження:

 • електрокардіографія, електрокардіографія з фізичним навантаженням (тредміл-тест, велоергометрія), холтерівське моніторування електрокардіограми, добове моніторування артеріального тиску, ультразвукове дослідження серця з доплером (ехокардіографія);
 • ультразвукове дослідження судин нирок, голови та шиї, реовазографія;
 • лабораторні дослідження, в тому числі ліпіди крові, гормони щитовидної залози, всі біохімічні показники, загальноклінічні аналізи крові, сечі. За необхідністю лабораторні дослідження виконуються у лабораторіях м. Києва (панелі «системні захворювання», «системні васкуліти» та ін..).
 • ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, нирок, наднирників, щитоподібної залози, органів малого тазу, суглобів, м’яких тканин;
 • рентгенографія, рентгеноскопія, магнітно-резонансна томографія, комп`ютерна томографія, радіоізотопні дослідження;
 • за показами лікарями відділення виконуються внутрішньосуглобові маніпуляції (внутрішньо- та периартикулярне введення лікарських препаратів);
 • проводяться всі сумісні консультації: хірургом, травматологом, неврологом, гінекологом, офтальмологом, отоларингологом та іншими спеціалістами.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Колектив відділення зичить Вам довголіття, наснаги, веселої вдачі!
З великим задоволенням та щирістю готові допомогти у зміцнені Вашого здоров’я!

 

        Свою історію відділення кардіоревматології починає з кінця 50-х років, коли у госпіталь почала поступати велика кількість хворих з ревматичними захворюваннями. У 1959 році було засноване четверте терапевтичне відділення для лікування хворих на ревматизм та проведення військово-лікарської експертизи. Першим його начальником був призначений полковник м/с В. М. Чернишенко.
За 33 роки існування відділення провело велику роботу по профілактиці та лікуванню ревматичних захворювань.
З метою удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги цим хворим у 1992 році було засноване кардіоревматологічне відділення на 40 ліжок. Першим його начальником призначений майор м/с А.П. Славушевич (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, лікар госпіталю для ветеранів Великої Вітчизняної війни Печерського району м. Києва), старшим ординатором - майор м/с Л.А. Голик (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, д. мед. н., професор, заступник начальника ГВМКЦ «ГВКГ» з клінічної роботи). У 1997 році на посаду старшого ординатора відділення був призначений старший лейтенант м/с О.І. Бутрим (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, начальник відділення променевої діагностики).
У 1999 році була зменшена кількість штатних ліжок відділення до 30, додатково введена посада ординатора, на яку була призначена старший лейтенант м/с Є.П. Ковальська (в теперішній час майор м/с, служить у госпіталі СБУ).  З 1999 по 2005р. на посадах лікарів відділення працювали А.Л. Куртсеітова, Л.В. Логінова. З 2001 р. по теперішній час на посаді старшого ординатора відділення кардіоревматології служить полковник м/с Н.А. Луріна.  
З 2008 по 2014р. посаду начальника відділення обіймав полковник м/с к. мед. н. А.Р. Сапожніков. З 2002 по 2014р. у відділенні працювала лікар-ревматолог вищої категорії О.М. Харитонова. З 2007 по 2009р. на посаді ординатора відділення служила лейтенант м/с З.В. Левшова (на теперішній час начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії для терапевтичних хворих ГВМКЦ «ГВКГ», підполковник м/с), з 2010 по 2011 рік - старший лейтенант м/с К.Ю. Марущенко (на даний час викладач УВМА).
З січня 2015 р. у відділенні працює лікар-терапевт Д.О. Козирєва, з 
березня 2015 р. – старший лейтенант м/с Заруцька В.Я.
З 2001р. по 2008р. та з липня 2014 р. по теперішній час посаду начальника відділення  кардіоревматології обіймає полковник м/с к. мед. н. Г.О. Спаська.
Щорічно у відділенні лікується близько 700 пацієнтів. Основними контингентами хворих відділення є військовослужбовці МО України (до 40% від усіх пролікованих хворих) та пенсіонери МО України (до 30%). Також у відділенні лікуються хворі за договором із страховими компаніями, за оплату, члени сімей військовослужбовців.
Відділення є етапом надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з системними захворюваннями сполучної тканини та некоронарогенними захворюваннями серця в Збройних силах України. У нього госпіталізуються найбільш складні та тяжкі хворі, в тому числі ті, лікування яких в окружних госпіталях чи за місцем мешкання було неефективним. Крім того, враховуючи відсутність ревматологів у медичних службах інших силових відомств (СБУ, СЗР, ДПС та ін..), їх військовослужбовці також лікуються у відділенні за договорами.
Відділення кардіоревматології ГВМКЦ «ГВКГ» призначене для надання медичної допомоги хворим з наступними захворюваннями: ревматизм,  некоронарогенні захворювання серця (міокардит, міокардіофіброз, кардіоміопатії, вади серця, інфекційний ендокардит, перикардит, порушення серцевого ритму та провідності та ін..), системні васкуліти (вузликовий поліартеріїт, мікроскопічний поліангіїт, Шейлян-Геноха, гігантоклітинний артеріїт, артеріїт Такаясу, артеріїт Кавасакі, кріоглобулінемічний васкуліт, гранульоматоз Вегенера, синдром Гудпасчера, хвороба Бехчета, синдром Чарга-Строса, системні хвороби сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит, хвороба Шегрена, ревматична поліміалгія, вузлувата еритема, панікуліт, ревматоїдний артрит, хвороба Стіла, хвороба Бехтерєва, реактивні артрити, псоріатичний артрит), подагра, остеоартроз, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба.
У діагностичній роботі відділення використовуються сучані лабораторні та інструментальні методи дослідження (за необхідності з залученням можливостей діагностично-лікувальних закладів міста, скеруванням матеріалів досліджень за кордон).
Серед інструментальних методів дослідження використовуються: ЕКГ, ЕХОКГ, добове холтерівське моніторування ЕКГ, рентгенографія, рентгеноскопія, МР-томографія, комп’ютерна томографія, радіоізотопне і ультразвукове дослідження, остеоденситометрія.
За показами лікарями відділення виконуються внутрішньосуглобові маніпуляції (внутрішньо- та периартикулярне введення лікарських препаратів).
Лікарський персонал відділення постійно підвищує свої професійні знання, удосконалює практичні навички роботи, бере участь у науковій роботі. Лікарі відділення беруть участь у роботі госпітальних та міських наукових конференцій, виступають на них з доповідями.

<