1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

МЕТОДИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЛІКУВАННЯ

Біопсія - це взяття ділянки тканини для гістологічного дослідження. Проводиться біопсія шийки матки після попереднього обстеження і лікування під контролем кольпоскопа спеціальними інструментами - біопсійними щипцями. Процедура ця безболісна і швидка, можливі відчуття потягування внизу живота (як під час менструації). Місце біопсії може кровоточити. Протягом одного тижня після узяття біопсії рекомендується не жити половим життям, не ставити тампони, не спринцюватися.

Кольпоскопія дозволяє запідозрити виникнення злоякісного захворювання на ранніх стадіях розвитку й визначити локалізацію, правильно визначити ділянку для прицільної біопсії і забору матеріалу для цитологічного мазка. Кольпоскопія є безпечним і безболісним методом обстеження. Існують декілька різновидів кольпоскопії: проста кольпоскопія (без використання спеціальних медикаментозних засобів) і розширена кольпоскопія (огляд слизової шийки матки із застосуванням спеціальних тестів).

Завдання кольпоскопії:

  • оцінити стан слизової шийки матки і піхви;
  • виявити вогнище ураження, яке зазвичай не видно простим оком;
  • диференціювати доброякісні зміни від підозрілих на злоякісність;
  • здійснити прицільне взяття мазків і біопсії з підозрілої ділянки.

На підставі первинних даних можна відібрати групу жінок, що потребують більш поглибленого обстеження. Після первинного огляду пацієнтці з патологією шийки матки рекомендується обстеження на інфекційні фактори - для виявлення збудника запального процесу, який є частим супутником ерозії шейки матки, а вірус папіломи людину (ВПЛ) - є доведеною причиною розвитку раку шийки матки.

Кріодеструкція шийки матки – це метод лікування захворювань шийки матки з використанням рідкого азоту, тобто за допомогою охолодження (до температури нижче 90–150°С). Кріотерапія шийки матки є найбільш бережною хірургічною процедурою. Численні переваги кріохирургічного методу забезпечили його широке застосування в лікуванні різних патологічних процесів шейки матки. Метод кріодеструкції не змінює еластичність шийки матки, виключаючи рубцеві деформації, що не перешкоджає процесу розкриття шийки матки у процесі пологів і дозволяє застосовувати даний метод у молодих жінок, що знижує ризик ускладнень і можливість виконання даної процедури в амбулаторних умовах також є ще однією перевагою.

<