1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

ВІРУС ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - одна з найбільш поширених хвороб, які передаються статевим шляхом. ВПЛ проявляється на шкірі і слизових оболонках і може жити в організмі достатньо тривалий період, а проявитися вперше через довгі роки. Різні типи ВПЛ проявляють себе по-різному. Головна їхня властивість - здатність викликати появу папілом, бородавок. У той час, як чоловіки можуть бути безсимптомними носіями абсолютної більшості типів ВПЛ, для жінки інфікування цим вірусом може мати більш серйозні наслідки. Існують типи ВПЛ, тривалий розвиток яких в області статевих органів призводить до подальшого переродження папілом в цервікальну дисплазію, яка є передракових станом.
Проблема захворювань, які викликають ВПЛ, в останні роки стає все більш актуальною не лише для лікарів і вчених, але і для пацієнтів, особливо жіночої статі. У більшості жінок і дівчат вірус зникає спонтанно, але якщо вірус не зникає, то він може послужити причиною розвитку раку шийки матки, передракових порушень або генітального конділоматоза, залежно від типу інфікованого вірусу.
Люди бояться всього нового, особливо того, що вони не розуміють. Спростуванням чуток зараз доводиться займатися фахівцям не тільки нашої країни, але й вченим в усьому світі. Найпоширеніший вірус, що передається статевим шляхом, викликає рак - це не може не турбувати. Так, створення та впровадження в практику вакцин проти ВПЛ ще більше підвищило інтерес до цієї проблеми.

Фактори ризику інфікування ВПЛ:

  • Раннє статеве життя, велика кількість партнерів;
  • Ослаблення імунітету;
  • Ерозія шийки матки;
  • Зараження іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Що таке ВПЛ-тест?
ВПЛ-тест використовується для того, щоб виявити вірус папіломи людини в організмі. Незважаючи на те, що лікування вірусу скрутно, виявлення небезпечних типів вірусу допомагає визначити, чи входите Ви в групу ризику по розвитку раку шийки матки, що потребує особливих лікувальних дій. Варто раз на рік спостерігатися у лікаря-гінеколога, щоб вчасно вловити появу атипових клітин і почати курс особистого лікування.

Як захистити себе від ВПЛ?
ВПЛ-вакцини пріменяютс більш ніж в 130 країнах світу, в тому числі в США, Канаді, Франції, Німеччини, Фінляндії та інших розвинених країнах. На сьогоднішній день для будь-якої жінки, яка бажає захистити себе від двох найбільш поширених типів ВПЛ 16 і 18, доступна вакцинація. Ця вакцина найбільш ефективна, якщо вводяться перед початком статевого життя до контакту з вірусом з вірусами онкогенних типів папілом. Такими вакцинами сьогодні є Гардасил і Церварікс. Рішення про застосування конкретної вакцини необхідно обговорити з лікарем гінекологом індивідуально.

Переваги вакцинації:

  • Запобігає інфікування атипових клітин цервікальних, обумовлених типами ВПЛ, що входять у вакцину, у жінок, які мали раніше зараження цим типом вірусу.
  • Забезпечує вироблення імунної пам'яті, створює захисні антитіла ще до ймовірної появи вірусу.
  • Знижує ризик необхідності лікування аномальних цервікальних процесів і зменшить ризик розвитку раку шийки матки у носіїв ВПЛ.

Вакцинація безпечна. Клінічні дослідження показали лише мінімальні реакції, типові для будь-яких вакцин, практично не має протипоказань і рекомендована пацієнтам у віці від 9 до 26 років для профілактики раку шийки, піхви і вульви, передракових або диспластичних уражень, генітальних бородавок та інфекцій.

<