1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Сапожніков Артур РатміровичНачальник клініки – кандидат медичних наук полковник медичної служби Сапожніков Артур Ратмірович.

На сучасному етапі клініка туберкульозу НВМКЦ „ГВКГ” – це високо спеціалізований, багатофункціональний підрозділ в системі протитуберкульозної допомоги МО України. В клініці надається спеціалізована медична допомога хворим на туберкульоз не лише військовослужбовцям і пенсіонерам МО України, а й хворим з інших силових відомств, договірним, цивільним хворим. Клініка розрахована на 40 хворих за штатом. Існує відділ для хворих з бактеріовиділенням і без нього, палати для проведення диференційної діагностики для хворих з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. Окрім загальних палат, в клініці передбачені палати з підвищеною комфортністю, а також люкс-палати з туалетом, душовою, яка має автономне гаряче водопостачання.

Більш як в 90% хворі мають легеневу форму туберкульозу, але також лікуються і хворі з поза легеневими формами туберкульозу (кісткова, сечостатева, туберкульоз лімфовузлів, інші форми). Обстеження і лікування хворих клініки проводиться за вимогами і рекомендаціями сучасної світової медицини. Дослідження мокротиння (інших біологічних матеріалів) на присутність МБТ, а також визначення чутливості МБТ до хіміопрепаратів проводиться в умовах однієї з найкращих лабораторій в Україні.

Широко застосовуються, для діагностики захворювання і контролю його перебігу, рентгенографія і рентгеноскопія, лінійна томографія, комп’ютерна і магнітно-резонансна томографія, фібробронхоскопія, дослідження функції зовнішнього дихання.

Консервативна протитуберкульозна терапія проводиться з урахуванням рекомендацій і наказів протоколів ВООЗ, МОЗ України. При необхідності, хворим на базі клініки торакальної хірургії виконуються діагностичні операції (відеоторакоскопія, міні торакоскопія, інші) з гістологічним дослідженням тканин, проводяться, за показаннями, паліативні і радикальні операції.

Клініка продовжує приймати активну участь в науковій роботі госпіталю. Вивчаються і впроваджуються в практику нові препарати, друкуються наукові статті в багатьох медичних виданнях. Клініка бере активну участь не тільки у всеукраїнських, а й світових конференціях, семінарах. 

   
   
<