1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Головко Сергій ВікторовичЗ 2002 року і по сьогоднішній час клініку очолює Головний уролог МО України, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник м/с Головко Сергій Вікторович. У 1985 році закінчив військово-медичний факультет при Саратовському медичному інституті, у 1993р. – факультет керівного складу ВМА ім. С.М. Кірова, у 2004 році захистив дисертацію кандидата медичних наук. Стаж роботи за фахом – 14 років. Полковник медичної служби Головко С.В. вперше у ГВКГ почав виконувати радикальні нефректомії (2003 рік), радикальні цистектомії (2004 рік), формування ортотопічного сечового міхура із клубової кишки (2006 рік).

Клініка складається з урологічного відділення та кабінету ДЛТ. У відділенні проводяться всі види оперативних втручань на сечостатевих органах, сучасна діагностика та лікування неспецифічних запальних процесів сечостатевих органів у чоловіків та жінок. Під керівництвом начальника клініки – полковника м/с Головко С.В., у відділенні розвивається лапароскопічна хірургія, трансуретральні резекції при захворювання простати та сечового міхура, удосконалюється техніка радикальних операцій при онкологічних захворюваннях нирок, сечового міхура, проводиться науково-методична робота. За останній рак опубліковано понад 20 статей, проведено 15 докладів на урологічних регіональних та міжнародних конференціях.

Радикальну простатектомію проводить проф.Альтхаус П.(Німеччина) та начальник клініки урології ГВКГ-полковник Головко С.В. Полковник Головко С.В. з доктором мед.В.Вагнером( на стажуванні у військовому шпиталі м.Гамбург 2011р)
Підполковник Стеценко В.О. (четвертий ліворуч)на стажуванні у військовому шпиталі м.Гамбург(ФРН) 2002-2003р полковник Головко С.В.проводить фотоселективну вапаризацію простати

За час існування клініки, лікарями-урологами встановлені науково-технічні та дружні колегіальні відносини з багатьма клініками України, країн СНД, Європи. Тісні контакти установлені з військовим госпіталем м. Гамбург (Німеччина), відділом пластичної та відновлювальної урології при Інституті урології України, кафедрою урології Інституту післядипломного удосконалення, кафедрою урології КМАПО, Інституту експериментальної хірургії та транспланталогії України, Центром онкоурології України.Урологічне відділення ГВКГ обладнане сучасною медичною апаратурою. У складі клініки працює кабінет дистанційної літотріпсії з апаратом “Litostar Modularis Uro Plus” фірми “Siemens”.

З дружнім візітом в урологічне відділення ГВКГ-проф.П.Альтхаус(ФРН) 2011р.(третій ліворуч)

Сучасна апаратура кабінету дозволяє суттєво знизити процент відкритих операцій при сечокам’яній хворобі. В клініці успішно проводиться дроблення як простих каменів нирок, сечоводів, сечового міхура, так і коралоподібних.Для виконання трансуретральної резекції пухлин сечового міхура, доброякісної гіперплазії простати та злоякісних пухлин передміхурової залози використовується резектоскоп фірми “Storz” із приставкою “Mobil Stand” фірми “Sony”. Телевізійна приставка дозволяє підняти процес роботи і навчання на якісно новий рівень.Контактний літотріптер (Гольмієвий лазер Dornier Medilas H) має істотні переваги: крім контактного подрібнення каменів нижньої третини сечоводу та каменів сечового міхура, може використовуватись при абляції пухлин нижніх сечовивідних шляхів, а також розтину уретральних стриктур, що сприяє підвищенню ефективності лікування пухлин передміхурової залози.

Рентгенівські дослідження виконуються на сучасній апаратурі фірми “Siemens”. Електронно оптичний перетворювач дозволяє оцінити складну урологічну патологію в необхідній динаміці. Ультразвукові дослідження виконуються на апаратурі 4-го покоління фірми “Toshiba”. При необхідності у складних клінічних випадках користуємось даними комп’ютерної і магнітно-ядерної томографії. Висока інтенсивність роботи у відділенні дозволяє з успіхом вдосконалювати теоретичні та практичні навички.

Широке впровадження комбінованого лікування хворих (операційного, променевого, хіміотерапевтичного) диктує необхідність тісних контактів з багатьма фахівцями суміжних дисциплін (хірургами, хіміотерапевтами, рентгенологами, радіологами, фтізіатрами та іншими), що дозволяє суттєво підвищити свій професійний рівень.

Останні десятиріччя в урології розповсюджується новий напрямок, який прийнято називати лапароскопічною хірургією. Лапароскопічні операції отримали широке застосування в хірургії, гінекології та урології.

Багаторічний досвід показав переваги лапароскопічного лікування багатьох захворювань перед традиційними хірургічними методами. Те, що лапароскопічна урологія є більш складною в порівнянні з хірургією та гінекологією не викликає сумнівів. Це пов’язане з тим, що якщо хірурги та гінекологи застосовують тільки трансперитонеальний доступ, то урологам приходиться використовувати як черезочеревинний так і заочеревинний доступи.

Лапароскопічна урологія відноситься до “мінімальної інвазивної хірургії”, що отримала свій розвиток завдяки технічному прогресу.

Застосування лапароскопічної техніки як мінімум приводить до трикратного скорочення витрат на стаціонарному етапі лікування тільки за рахунок зменшення перебування в стаціонарі. Різко скорочується використання анальгетиків, хворі потребують мінімальних витрат перев’язувальних матеріалів і меншого обсягу догляду, оскільки хворі можуть активно вести себе в ліжку і навіть вставати практично зразу ж після операції.

Потрібно відмітити і соціальний ефект лапароскопічних операцій: менші терміни тимчасової непрацездатності, значне покращення “якості життя” в післяопераційному періоді. Лапароскопічні операції при багатьох захворюваннях в урології, таких як варикоцеле, черевний крипторхізм, зморщена нирка, тазова лімфаденектомія при раку сечового міхура та передміхурової залози – мають очевидні переваги в порівнянні з відкритими операціями.

 

Останнім часом в клініці широко впроваджуються нові методи лікування урологічних хворих, а саме:

 

 • радикальна черезочеревинна нефректомія;
 • цистектомія, з формуванням ортотопічного сечового міхура;
 • уретеросигмостомія по Майнц – Поуч ІІ;
 • селективна внутріартеріальна поліхіміотерапія;
 • лапороскопічні нефректомії та резекції нирок з приводу пухлин;
 • лапороскопічні видалення кісти нирки;
 • лапароскопічні малоінвазивні операції;
 • локальна мікрохвильова гіпертермія передміхурової залози.

 

В урологічному відділенні застосовують слідуючі основні методи діагностики:

 • клінічні, біохімічні,бактеріологічні дослідження крові та сечі;

   

 • цитологічне дослідження сечі та видалених пухлин;
 • пункційна біопсія передміхурової залози;
 • інструментальні методи дослідження;
 • рентгенологічні дослідження в різних модифікаціях;
 • ангіографічні;
 • радіоізотопні;
 • ультразвукові;
 • комп’ютерні;
 • магнітно-ядерні томографії.

Сучасні методи лікування, які застосовуються в урологічному відділенні:

 • антибактеріальна терапія;

   

 • інфузійна терапія;

   

 • гемотрансфузії;

   

  Контактну лазерну літотрипсію проводить підполковник Стеценко В.О. Дистанційну літотрипсію проводить ст.ординатор підполковник Стеценко В.О.
  Аденомектомію проводять майор   Валерко Д.О.(праворуч), майор Гутверт Р.В. та Балабаник В.(ліворуч) Полковник Головко С.В.та підполковник Савицький О.Ф. проводять лапароскопічне видалення кісти нирки

  Станом на сьогодні в урологічному відділені ГВКГ створений центр лікування сечокам’яної хвороби, один з провідних в Україні.

<