1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Перелік
категорій осіб, які мають право на безоплатне
медичне обслуговування в військово-медичних закладах Київського
військово-медичного центру


з/п

Категорії (контингент осіб)

Законодавчі та нормативні акти, у відповідності з якими здійснюється мед. забезпечення

Документи на підставі яких здійснюється госпіталізація.

 1.  

Військовослужбовці Збройних Сил України, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні, (або перевірочні) та спеціальні збори.

Закон України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 р. (ст.11).

Посвідчення офіцера, прапорщика (мічмана), військовий квиток, направлення на госпіталізацію (для військовозобов’язаних призваних на збори додатково-витяг з наказу командира в/ч про зарахування до списків особового складу на час проходження зборів).

 1.  

Особи, які належать до військовослужбовців за рахунок відповідних міністерств та відомств.

Постанова Кабінету Міністрів України № 1923 від 18.10.99 р.

Посвідчення офіцера, прапорщика (мічмана), військовий квиток, направлення на госпіталізацію засвідчене печаткою відповідного органа державного управління.

 1.  

Особи, які визнаються ветеранами військової служби – ветерани військової служби у ЗС.

Закон України “Про статус ветеранів військової служби та їх соціальний захист від  24.03.1998 р.
Ст. 6, п. 1-5. Постанови Кабінету Міністрів України № 1923 від 18.10.99 .

Паспорт, посвідчення ветерана військової служби, видане відповідним військкоматом.

 1.  

Інваліди війни та особи, які належать до інвалідів війни, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МО.

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. (ст. 7,10,13).

Паспорт, посвідчення інваліда війни, посвідчення пенсіонера. Для осіб яки не є пенсіонерами МО – довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.

 1.  

Учасники бойових дій, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МО.

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. (ст. 5,6,12).

Паспорт, посвідчення учасника бойових дій, посвідчення пенсіонера МО.  Для осіб яки не є пенсіонерами МО – довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.

 1.  

Учасники війни, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МО.

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. (ст.8,9,14).

Паспорт, посвідчення учасника війни, посвідчення пенсіонера МО. Для осіб яки не є пенсіонерами МО – довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.

 1.  

Особи які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени їх сімей (дружина (чоловік), або одне із подружжя, що пережило і вдруге не одружилась.

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. (ст.11,16).

Паспорт, документи що засвідчують особливи заслуги. Для осіб яки не є пенсіонерами МО - довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.  

 1.  

Особи на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р., якщо вони раніше були прикріплені на медичне обслуговування до військово-медичних закладів   МО, незалежно від часу виходу на пенсію чи зміні місця роботи (при наявності відповідного посвідчення).

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. ст. 10, ст. 15).

Паспорт, посвідчення учаспика війни, посвідчення пенсіонера МО. Для осіб яки не є пенсіонерами МО –довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.

 1.  

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МО (категорія 1,2,3,4).

Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 01.07.92 р.

Паспорт, посвідчення учасника ліквідаціїї аварії на ЧАЕС, посвідчення пенсіонера МО.  Для осіб яки не є пенсіонерами МО - довідка з військомату про проходження в/служби у званні офіцера, прапорщика (мічмана), в/службовця надстрокової служби.

 1.  

Працівники ЗСУ, зайняті на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці .

Галузева угода між Міністерством оборони України та ЦК профспілки працівників ЗС України на 1997 р., чинність якої продовжено на 1998-1999 рр. та на 2003-2005 рр.(нова редакція). Введена в дію наказом МО України № 33 від 07.02.2000 р. п.7.1.3. – Угоди .

Паспорт, довідка з в/частини про роботу особи з шкідливими та небезпечними умовами праці.

 1.  

Працівники Головного військового клінічного госпіталю зайняті на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці .

Колективна Угода між командуванням і профспілковою організацією на 2003 – 2007  роки.

 

 

 1.  

Курсанти військових навчальних закладів, якщо вони приймали військову присягу.

Стаття 1 Закону України “Про охорону дитинства” стаття 138 КК України.

 

__________________________

 1.  

Тематичні хворі.

Для забезпечення педагогічної та наукової діяльності (але не більше 10% від кількості ліжко – місць відділення) наказ начальника Головного військово-медичного управління від 17.12.99 р. № 113.

 

 

_________________________

 1.  

Призовники по направленням міського військкомату з метою військово-лікарської експертизи.

Наказ МО України №2 від 04.01.94 р., п.98.

 

___________________________

 

 1.  

Члени сімей віськовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, а також військовослужбовців, які загинули (померли), пропали без вісті, стали інвалідами під час проходження військової служби, якщо ці особи прослужили у Збройних Силах України не менш як 20 календарних років.

Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Збройні Сили України” від 5.10.2000 р. ст. 16.

Паспорт, довідка з в/частини (військомату) проналежність до сім’ї в/службовця з вислугої 20 календарних років.

Примітка:

 1. До п.7: особами які мають особливі заслуги перед Батьківщиною вважаються Герої Радянського Союзу, повні  кавалери Ордена Слави, особи, нагороджені 4-ма і більше медалями “За відвагу”, а також Герої соціалістичної праці, які отримали це звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

 

 1. До пп.4, 5, 6, 9: дія цих пунктів поширюється на відповідні категорії осіб, які були прикріплені до військово-медичних закладів   МО України та колишнього СРСР: офіцери, прапорщики (мічмани), військовослужбовці надстрокової служби та служби за контрактом, військовослужбовці-жінки, які згідно діючого законодавства знаходилися на обліку в медичних закладах МО (проходили службу у ЗС) та звільнені з лав ЗС.
 1. Особи, які поступають на лікування до ГВКГ, повинні мати при собі: паспорт (посвідчення особи), посвідчення про належність до категорій, зазначених у пп. 3-9.                 
 2. До п.15. Особи, перелічені в цьому пункті, повинні надати усі підтверджуючі документи про те, що вони належать до членів сім’ї військовослужбовця, який має вислугу 20 календарних років у Збройних Силах.
 3. До п.3 - ветеранами військової служби визнаються громадяни України:

- які бездоганно прослужили на військовій службі 25 і більше років у календарному обчисленні і звільнені в запас або у відставку відповідно до законодавства України чи СРСР;
- які бездоганно прослужили на військовій службі 30 та більше років у пільговому обчисленні із яких не менш 20 років становить вислуга у календарному обчисленні і звільнені в запас або у відставку відповідно до законодавства України чи СРСР;
- а також інваліди І та ІІ груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби;
- а також інваліди І та ІІ груп, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби при умові, що такі особи прослужили на військовій службі не менше 20 років у календарному обчисленні .

Перелік документів, які необхідні для госпіталізації в НВМКЦ "ГВКГ"

1. Військовий квиток (Посвідчення офіцера)
2. Направлення командира частини
3. Продовольчий атестат (для військовослужбовців контрактної та строкової служби)

Перелік документів, які необхідні для Проходження військово-лікарської комісії в НВМКЦ "ГВКГ"

1. військовий квиток (Посвідчення офіцера)
2. Направлення командира частини
3. Службова характеристика
4. Медична характеристика
5. Продовольчий атестат (для військовослужбовців контрактної та строкової служби)

<