1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Відділення абдомінальної хірургії було сформоване на базі І хірургічного відділення 408 ОВГ у 1985 році. За роки свого існування перетворилося на один з провідних підрозділів ГВМКЦ “ГВКГ” і набуло відомості далеко поза його межами. Від дня його створення та протягом 6 років відділення очолював досвідчений фахівець своєї справи заслужений лікар України полковник медичної служби Чекирда  Сергій Степанович, який до цього очолював І хірургічне відділення 408 ОВГ.

За часів його керівництва відбулося становлення відділення, удосконалювалися методики  хірургічного лікування захворювань органів черевної та грудної порожнин. Були впроваджені нові методи діагностики та лікування: ФГДС, колоноскопія, гіпербарічна оксігенація, зшиваючі апарати УС-80 та СПТУ, люмбальна симпатектомія.

З 1991 по 1996 роки відділення очолював Юлдашев Хабібула Юлдашевичю Саме під час його керівництва відділенням відбулося багато позитивних змін, які сприяли підвищенню професійної підготовки  медперсоналу, вдосконаленню матеріальної бази для здійснення найскладніших операцій, створенню сприятливих побутових умов для пацієнтів.

За роки свого існування відділення абдомінальної хірургії стало  справжньою школою   підготовки високопрофесійних хірургів. Ось чому, коли у 1996 році в процесі реорганізації,викликаної життям, у ГВКГ створювалась клініка абдомінальної хірургії та гастроентерології Хабібула Юлдашевич по праву став її начальником, а естафету керівництва відділенням абдомінальної хірургії у 1996 році прийняв на себе полковник медичної служби Геннадій Володимирович Пилипенко і  працював на посаді начальника відділення абдомінальної хірургії до 2000 року. В цей час почалося впровадження лапароскопічних методик оперативних втручань на органах черевної порожнини.

З 2000 по 2007 рік відділення очолював Бежевець Михайло Олексійович. Під час його керівництва   проведений капітальний ремонт відділення та операційного блоку.  Лікарі відділення продовжують вдосконалювати хірургічну техніку, відпрацьовують нові методики оперативних втручань. Вперше в ГВКГ було використано проленовий алотрансплантат під час грижепластики з приводу пахової грижі.

Лікарями відділення розроблений оригінальний спосіб хірургічного лікування рецидивних пахових гриж і отриманий державний патент. Відділення вперше прийняло участь в міжнародному рандомізованому клінічному дослідження з лікування пацієнтів на злоякісне новоутворення підшлункової залози. Вперше за рік було проліковано більше 1000 пацієнтів.

У 2007 році в процесі реорганізації до відділення абдомінальної хірургії було приєднане відділення ендоскопічної діагностики та хірургії, а начальником сформованого відділення абдомінальної та малоінвазивної хірургії стає Чернєв Володимир Миколайович і очолює його до 2010 року. Саме на цей час припадає широке впровадження лапароскопічних методів лікування при захворюваннях органів черевної  порожнини. Відділення отримує найсучасніше ендоскопічне обладнання, завдяки якому стає можливим виконання ЕРПХГ, ендосонографії, пункцій новоутворень та кіст підшлункової залози під контролем ендосонографа. Отримані відеосистеми дозволяють   діагностувати з високою точністю ранні ракові процеси шлунково-кишкового тракту. Було захищено 3 кандидатські дисертації (Чернєв В.М., Слободяник В.П., Зосім В.А.).

   
<