1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Початок історії відділення сягає травня 1982 року, коли з ініціативи начальника 408 ОВГ полковника медичної служби О.І.Чижикова та провідного хірурга госпіталю полковника медичної служби І.П.Томашука в хірургічному корпусі було розпочато роботу нештатного кабінету детоксикації. Не випадково Головний військовий клінічний госпіталь є колискою становлення методів екстракорпоральної детоксикації в Україні.
З набуттям Україною незалежності, у вересні 1992 року, 408 ОВГ був переформований у Головний військовий клінічний госпіталь. Відділення “Штучна нирка” і еферентних методів лікування з відділенням лазерної терапії і УФОК увійшло до складу центру анестезіології і реанімації згідно штату №27/002.
У відділенні велику увагу приділяють оптимізації діалізної терапії шляхом корекції ступеня гідратації пацієнта, анемії (застосування препаратів заліза та еритропоетинів), вибору оптимальної дози антикоагулянта, антигіпертензивної терапії. У гіпергідратованих пацієнтів застосовується гемодіаліз ультрафільтрацією. У випадках в’ялого перебігу інфекції, для посилення імунної відповіді, покращення реологічних властивостей крові, хворим з хронічним тромбофлебітом застосовується ультрафіолетове опромінення крові. Спектр пацієнтів відділення розширився також за рахунок застосування плазмаферезу у хворих з псоріазом, ревматоїдним артритом, алергічними реакціями, гіперліпідеміями, сепсисом, розсіяним склерозом. Для цього персонал відділення вивчає сучасну медичну періодичну літературу та проходить курси тематичного удосконалення.
У зв’язку із першочерговістю завдань, пов’язаних з наданням допомоги екстракорпоральними методами детоксикації у невідкладних випадках та з особливими умовами праці в липні 2004 року відділення «штучна нирка» перейменоване у “Відділення інтенсивної терапії та екстракорпоральних методів детоксикації” згідно вимог регламентуючих наказів МОЗ України, а згідно установчого наказу ГВКГ переведене на двохзмінний режим роботи. Цим самим впорядковано робочий розпорядок та значно покращено якість замісної ниркової терапії у хворих з різними формами ниркової недостатності.
В лютому 2009 року вперше в Україні на базі відділення було виконано сеанс “штучної печінки” на апараті Фрезеніус 4008Н (терапевтична система PROMETHEUS екстракорпоральної підтримки функції печінки). В майстер-класі брали участь фахівці з Білорусі та п’яти центрів України.
В червні 2010 року вперше в госпіталі було виконано операцію гемодіафільтрації на апраті Фрезеніус 4008S, яка найефективніша серед компонентів інтенсивної терапії в лікуванні синдрому гострого пошкодження нирок.
В грудні 2014 року введений в роботу багатофункціональний апарат для безперервної замісної ниркової терапії, плазмосепарації та гемоперфузії – multiFiltrat (Фрезеніус, Німеччина).
Відділення приймає активну участь в лікуванні поранених та хворих військовослужбовців з зони проведення АТО.
Лікарі відділення операційні медичні сестри, молодші медичні сестри кваліфовано, спираючись на багаторічний досвід самовіддано виконують покладені на них завдання щодо лікування хворих, які потребують екстракорпоральних методів детоксикації.

<