1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

ПАПАПРОКТИТ (ГОСТРИЙ, ХРОНІЧНИЙ - ПАРАРЕКТАЛЬНА НОРИЦЯ) Причиною його виникнення служить запалення, при якому інфекція проникає в тканини навколопрямокишкового простору з просвіту прямої кишки. Він може провокуватися гемороєм або хронічною анальною тріщиною, внаслідок чого запалюються анальні залози з переходом запалення на параректальну клітковину, що веде до утворення неспецифічної параректальної нориці.
Клініка гострого парапроктиту характерна для будь-якого параректального нагноєння: припухлість, хворобливість при пальпації, наростаючі або раптові болі при ходьбі, сидінні, кашлю. При високому парапроктиті визначаються болі в глибині тазу, загальний стан хворого може бути важким з явищами загальної інтоксикації.

Способи лікування парапроктиту: різні види гострого парапроктиту підлягають лікуванню оперативним шляхом, який полягає в розкритті порожнини гнійника, широким дренуванням гнійних запливів, при нагоді з одночасним висіченням внутрішнього джерела інфекції в прямій кишці(анальна крипта). При видаленні внутрішнього джерела інфекції оперативне лікування є радикальним і призводить до одужання, а не до переходу в хронічний парапроктит (норицю).

Внутрішній отвір норицевого ходу виявляється пальцевим методом обстеження і визначається у вигляді хворобливої точки з виділенням крапель гною, припухлості з усіма ознаками запалення. Точнішими методами візуалізації внутрішнього норицевого отвору є фістулографія(введення контрастної речовини в просвіт свища з подальшим рентгенівським дослідженням), трансректальна ендосонографія, комп'ютерна томографія з контрастуванням норицевого ходу. Парапроктит можна ліквідовувати тільки оперативним шляхом.

У відділенні застосовуються наступні методики лікування нориць прямої кишки :

- висічення нориці за Габрієлем;
- пластичні методики закриття внутрішнього норицевого отвору;
- видалення норицевого ходу єдиним блоком від зовнішнього отвору до внутрішнього з подальшою сфінктеролеваторопластикою з використанням ультразвукового гармонійного скальпеля, аргоно-плазмового коагулятора, що значно знижує час оперативного втручання, мінімізує больовий синдром, прискорює одужання, зменшує ризик рецидивів, покращує функціональні результати лікування.

<