1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook


Литовченко Ігор Іванович лікар-невролог вищої категорії, полковник медичної служби. Загальний стаж роботи по спеціальності складає 23 роки. з 2005 по 2007 роки пройшов стажування у військовому госпіталі Бундесверу (місто Ульм, Німеччина).

Унікальний за своїми можливостями , єдиний на Україні реабілітаційний центр по лікуванню хворих з  дискогенними радикулітами та  остеохондрозом всіх відділів хребта.

В реабілітаційному центрі використовуються слідуючі методи лікування:

  1.  Вертикальне підводне витягування хребта в лікувальному  басейні
  2. Гімнастика у воді ( гідрокінезотерапія)
  3. Підводний душ-масаж
  4. Ручний масаж в класичному варіанті
  5. Всі види рефлексотерапії
  6. Мануальна терапія   

       Методи лікування які ми пропонуємо хворим, ґрунтуються на природних факторах і є оптимальними для тіла людини.

1) Витягування шийного та поперекового відділів хребта проводиться у воді де температура води підтримується на рівні тіла людини (36-37С) , це забезпечує розслаблення мязів шиї та попереку , посилює кровообіг , поліпшує живлення тканин тіла людини , завдяки цьому тракція (витягування) хребта проходить «м’яко», «еластично», безболісно.      
Методика успішно застосовується і для профілактики прогресуючих дегенеративних змін у хребті (грижі дисків). Щоб зменшити навантаження на хребет застосовуємо розвантажувальний поперековий пояс, та комірець Шанца для шийного відділу хребта кращих зразків.
Для зняття больового синдрому та запалення тканин враженого диска в комплексі застосовуємо медикаментозну та рефлексотерапію, фізіотерапевтичні методи лікування, мануальну терапію.
За 35 років застосування в госпіталі нашої методики було проведено лікування майже 40 тис. хворих,ефективність лікування склала 96-98%. До застосування метода щорічно ми направляли на
оперативне лікування 70-78 хворих ,з застосуванням методу за три роки було прооперовано всього двох хворих.
Необхідно також зазначити ,що за всі роки лікування даним методом не виникло жодного ускладнення у хворих.
Цей метод став домінуючим по ефективності лікування диско генних радикулітів, а також рекомендується як профілактичний засіб людям , професія яких пов’язана з тривалими перевантаженнями хребта.

2) Гідрокінезотерапія у формі фізичних вправ у воді , дозволяє навчити хворого ходити. У воді вага нашого тіла (гравітаційне навантаження)значно зменшується - і це дозволяє сміливо  користуватися хворими кінцівками. Тепла вода покращує нейрогуморальні процеси в тканинах, посилює кровообіг, сприяє розслабленню мязів. Значно прискорюється «розробка» різних контрактур суглобів (після травм кісток,переломів хребта , ревматоідних артритів середньої активності процесу та інше) .

3) Масаж водним струменем в теплій воді підвищує інтенсивність лімфо- та кровообігу , обміну речовин ,зменшує больовий синдром , рефлекторно-тонічні та вегетативно-судинні розлади. Він показаний хворим на остеохондроз, плече-лопаточний періартрит, мієлопатії, поліневрити , функціональні захворювання нервової системи.

4) Ручний масаж ,лікувальний або оздоровчий  - є невідємною частиною реабілітації хворих з неврологічними хворобами та при ушкодженнях опорно-рухового апарату.

5) Рефлексотерапія ефективна при лікуванні остеохондроза хребта , плече-лопаточних періартритів при  нейропатіях  , вегетативно-судинних порушеннях , неврозах, при зниженні захисних функцій організму     (імунітету).

 

Перед початком лікування і під час його проведення , хворі оглядаються висококваліфікованим невропатологом. Для
встановлення та уточнення діагнозу в діагностичних відділеннях госпіталю проводиться МРТ, КТ хребта та доплерографія судин мозку на найсучаснішій діагностичній апаратурі останнього покоління всесвітньо відомих фірм , деякі види апаратури не мають аналогів серед інших медичних закладів України.
В разі потреби хворі можуть отримати висококваліфіковану консультацію будь-якого спеціаліста.      

<