1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Реабілітація хворих лікарям відома ще за часів Гіппократа, її вдосконалення відбувалось разом з розвитком медичної практики.
Відкриття в госпіталі в кінці 1898 р. – початку 1899 р. неврологічної клініки медичного факультету Університету св..Володимира, та побудова в 1906 р. сучасного неврологічного корпусу в якому значне місце було відведене реабілітації неврологічних хворих .В корпусі розміщувалась водолікарня з усіма видами ванн, підводним масажем, масажними кабінетами та ін.. Реабілітаційні методи лікування показали свою ефективність. В п’ятдесятих роках ХХ ст.. в клініці розпочато широке використання «сухого» витягування хребта при радикулітах на похилій площині (сучасна «дошка Євмінова»).
В 1969 р. Врублевським С.Ф. була змонтована і застосована перша в Україні установка для підводного витягування хребта на похилій площині. А починаючи з 1976 р. по 1996 р. відновлювальне лікування отримало приорітетний напрямок. За цей час було збудовано приміщення басейного комплексу (1979 р.), де було змонтоване розроблене Врублевським С.Ф. устаткування, яке дало можливість проводити вертикальне підводне витягування хребта. Розроблений метод і на сьогоднішній день є одним із самих ефективних консервативних методів лікування дискогенних радикулітів.
На прикінці 2000 р. при безпосередній участі начальника госпіталю генерала-майора медичної служби Бойчака М.П., проведено ремонт басейного комплексу та було відкрито кабінет реабілітації неврологічних хворих, який очолив заслужений лікар України Врублевський С.Ф.
З листопада 2010 р. кабінет реабілітації клініки нейрохірургії і неврології очолює працівник ЗСУ лікар-невролог Веремеєнко Є.Л.

<