1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

 • Черезстравохідна діагностична та лікувальна електрокардіостимуляція – це комбінований лікувально-діагностичний метод, який дозволяє встановити порушення ритму за допомогою черезстравохідного електрода та за потребою продовжити маніпуляцію з метою  його відновлення.

Метою черезстравохідної електрокардіостимуляції є:

 • Оцінка функціонального стану різних відділів провідникової системи серця
 • Виявлення скритих шляхів проведення
 • Уточнення механізмів порушення ритму
 • Діагностика ішемічної хвороби серця
 • Підбір антиангінальної та антиаритмічної терапії
 • Купування приступів тріпотіння передсердь, купування надшлуночкової тахікардії.

 

 • Катетеризація магістральних судин –

 проводиться встановлення катетерів в підключичну та яремну вену, стегнову артерію, стегнову вену з метою різноманітних діагностичних та лікувальних маніпуляцій. Завдяки встановленню центральних катетерів можна проводити постійне моніторування центрального венозного тиску, вводити лікувальні засоби з метою більш швидкою доставки їх до серця, що значно полегшує та покращує як реанімаційні заходи, так і загальнотерапевтичні. Катетеризація магістральних судин зручна та необхідна тяжким реанімаційним хворим, кардіологічним хворим з гострими станами.

 • Цілодобовий моніторинг показників серцевого ритму, центральної і периферичної гемодинаміки. За допомогою моніторної системи “InnoCare” на 10 ліжок з центральною комп’ютерною станцією.

  Моніторна система  “InnoCare” дозволяє цілодобово вимірювати, спостерігати та оцінювати основні життєві функції, які реєструються в базі даних центрального комп’ютера. Кожне ліжко-місце обладнане приліжковою системою моніторування на якому відображаються:

 • Рівень артеріального тиску
 • Частоту серцевих скорочень
 • Пульс
 • Насичення крові киснем
 • Реєстрація ЕКГ.

   За необхідністю проводиться подача зволоженого кисню, яким забезпечені всі приліжкові місця. Також кожне місце забезпечене екстреним дзвоником, яким,в разі необхідності, може скористатися хворий не піднімаючись з ліжка.

 • Тромболізис за допомогою сучасних тромболітиків.

Тромболізис -  це розчинення тромбу в кровоносних судинах. Для цього в судину вводиться препарат, розчинюючий тромб. В деяких випадках препарат вводиться безпосередньо в кровоносне русло, а інколи тромболітична речовина поступає через катетер к місцю тромбу.
Тромболітичні заходи проводяться з метою відновлення прохідності тромбованої судини та попередження розвитку:  інфаркту міокарда, тромбозу легеневих артерій,тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок, закупорці шунта. У відділенні використовуються сучасні препарати: тенектеплаза, альтеплаза, стрептокіназа.

 

 • Програмована інфузійна терапія.

 

Відділення оснащено сучасними інфузоматами (це інфузійний насос, що контролюється електронікою та призначений для інтенсивної терапії та анестезії ), шприцевими насосами завдяки яким є змога ретельно дозувати високоактивні речовини, мати контроль за точною кількістю введених ліків та за часом їх введення. Така система введення дуже важлива для тяжкохворих пацієнтів, пацієнтів що потребують обережного та точного дозування ліків. Особлива точність цих апаратів робить процедуру лікування більш безпечною.

 

 

 

 • Електрична та хімічна дефібриляція.

Дефібриляція застосовується при гострих та хронічних порушеннях серцевого ритму. Проводиться лікарями – кардіореаніматологами в реанімаційній залі під комп’ютерним моніторуванням головних показників життєдіяльності.  Основою дефібриляції є пропускання через грудну клітину короткого поодинокого розряду електричного току високого напруження. Цим викликається одночасне збудження всіх волокон міокарду та відновлюється правильні ритмічні серцеві скорочення.  Для проведення цієї маніпуляції застосовують спеціальний апарат – електричний дефібрилятор.
Електроімпульсна терапія (електрична кардіоверсія) проводиться з метою відновлення ритму при тріпотінні та фібриляції передсердь або при шлуночковій тахікардії.

 • Ехокардіографія (ЕхоКГ) –  це діагностична процедура, метою якої є дослідження серця та його клапанного апарату за допомогою застосування ультрохвиль. Обстеження дозволяє оцінити товщини та рухомість серцевого м’язу, структуру та роботу клапанів, виявити вади серця, пухлини та тромби, виміряти зону ураження після перенесеного інфаркту.

При проведенні ЕхоКГ пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту,спеціальна підготовка до маніпуляції відсутня – пацієнт може їсти та приймати необхідні йому ліки. При цьому виключені больові відчуття, побічні явища та ускладнення.
ЕхоКГ показана при ішемічній хворобі серця, болі невизначеної природи в ділянці серця, вроджені та набуті вади серця. Приводом для проведення можуть бути і зміни електрокардіограми, шуми в серці, порушення його ритму, гіпертонічна хвороба, наявність ознак серцевої недостатності.
Важливо проводити ЕхоКГ в дитячому віці с діагностичною метою, тому що в процесі інтенсивного росту та розвитку дитини можуть виникати різноманітні скарги.

 

 

 • Черезстравохідна ехокардіографія – ультразвукове дослідження серця через стравохід. При проведенні звичайної ЕхоКГ можуть заважати акустичні перешкоди на шляху ультразвукової хвилі, які локалізують поза серцем(ребра, легені, м’язи, підшкірно-жирова клітковина ) чи в самому серці(протезовані клапани, кальциноз). Використання черезстравохідного доступу дає змогу подолати всі ці перешкоди. Цей метод дослідження дає максимальне розрішення при візуалізації структур серця. Зокрема, тільки методом через стравохідної ЕхоКГ можна виявити наявність тромбів в вішках передсердь. Значно краще, чим при звичайній  ЕхоКГ , виявляють утворення в камерах серця, детально описуються їх розміри, структура. Черезстравохідна ЕхоКГ  є кращим методом для виявлення та опису вегетації на стулках клапанів серця(розростань, які бувають при деяких захворюваннях), вроджені та набуті вади серця. Тому цей метод набуває широке клінічне використання для розпізнавання пухлих,тромбів в передсердях, патології протезованих клапанів, інфекційного ендокардиту, хвороб аорти, вроджених вад серця, а також для інтраопераційного (під час операції)моніторингу функції лівого шлуночку.

 

 •  Ультразвукова допплерографія судин метод діагностики судин з використанням методу УЗД, який сполучений з допплерографією.


Використання ефекту Допплеру дозволяє виміряти швидкість течії крові та структуру судин. Цей метод діагностики використовують для визначення порушень кровотоку в судинах та може проводитись на судинах голови(судинах головного мозку), шиї, ниркових артерій, серця, верхніх та нижніх кінцівок. 
Дослідження інформативно як для систем венозного, так і артеріального кровообігу.

 • Ультразвукове дослідження щитовидної залози, органів черевної порожнини.

Ультразвукове дослідження – це високоінформативний та абсолютно безопарний метод дослідження, який легко переноситься всіма без виключення пацієнтами.
Результати, отримані за допомогою УЗД апарату, становляться вирішуючи ми  аргументами при постановці діагнозу та виборі тактики лікування багатьох захворювань. Дослідження безболісне, не пов’язане з неприємними відчуттями. УЗД проводиться в режимі реального часу,за допомогою спеціального датчика лікар та пацієнт можуть спостерігати за станом досліджуваної ділянки на екрані апарату.

 • Рентгенографія органів грудної порожнини.

Рентгенографія органів грудної порожнини входить в обов’язковий перелік при багатьох захворюваннях серцево-судинної системи, органів дихання. Ніякої спеціальної підготовки не дослідження не потребує.
Мета дослідження: 
Розпізнавання запальних захворювань легень, туберкульозу, новоутворень, захворювань серцевого м’язу, хвороб перикарду, виявлення рідини в плевральній порожнині, діагностика тромбоемболії легеневої артерії, інфаркт-пневмонії.
t6

<