1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

        Свою історію відділення кардіоревматології починає з кінця 50-х років, коли у госпіталь почала поступати велика кількість хворих з ревматичними захворюваннями. У 1959 році було засноване четверте терапевтичне відділення для лікування хворих на ревматизм та проведення військово-лікарської експертизи. Першим його начальником був призначений полковник м/с В. М. Чернишенко.
За 33 роки існування відділення провело велику роботу по профілактиці та лікуванню ревматичних захворювань.
З метою удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги цим хворим у 1992 році було засноване кардіоревматологічне відділення на 40 ліжок. Першим його начальником призначений майор м/с А.П. Славушевич (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, лікар госпіталю для ветеранів Великої Вітчизняної війни Печерського району м. Києва), старшим ординатором - майор м/с Л.А. Голик (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, д. мед. н., професор, заступник начальника ГВМКЦ «ГВКГ» з клінічної роботи). У 1997 році на посаду старшого ординатора відділення був призначений старший лейтенант м/с О.І. Бутрим (в теперішній час полковник медичної служби у відставці, начальник відділення променевої діагностики).
У 1999 році була зменшена кількість штатних ліжок відділення до 30, додатково введена посада ординатора, на яку була призначена старший лейтенант м/с Є.П. Ковальська (в теперішній час майор м/с, служить у госпіталі СБУ).  З 1999 по 2005р. на посадах лікарів відділення працювали А.Л. Куртсеітова, Л.В. Логінова. З 2001 р. по теперішній час на посаді старшого ординатора відділення кардіоревматології служить полковник м/с Н.А. Луріна.  
З 2008 по 2014р. посаду начальника відділення обіймав полковник м/с к. мед. н. А.Р. Сапожніков. З 2002 по 2014р. у відділенні працювала лікар-ревматолог вищої категорії О.М. Харитонова. З 2007 по 2009р. на посаді ординатора відділення служила лейтенант м/с З.В. Левшова (на теперішній час начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії для терапевтичних хворих ГВМКЦ «ГВКГ», підполковник м/с), з 2010 по 2011 рік - старший лейтенант м/с К.Ю. Марущенко (на даний час викладач УВМА).
З січня 2015 р. у відділенні працює лікар-терапевт Д.О. Козирєва, з 
березня 2015 р. – старший лейтенант м/с Заруцька В.Я.
З 2001р. по 2008р. та з липня 2014 р. по теперішній час посаду начальника відділення  кардіоревматології обіймає полковник м/с к. мед. н. Г.О. Спаська.
Щорічно у відділенні лікується близько 700 пацієнтів. Основними контингентами хворих відділення є військовослужбовці МО України (до 40% від усіх пролікованих хворих) та пенсіонери МО України (до 30%). Також у відділенні лікуються хворі за договором із страховими компаніями, за оплату, члени сімей військовослужбовців.
Відділення є етапом надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з системними захворюваннями сполучної тканини та некоронарогенними захворюваннями серця в Збройних силах України. У нього госпіталізуються найбільш складні та тяжкі хворі, в тому числі ті, лікування яких в окружних госпіталях чи за місцем мешкання було неефективним. Крім того, враховуючи відсутність ревматологів у медичних службах інших силових відомств (СБУ, СЗР, ДПС та ін..), їх військовослужбовці також лікуються у відділенні за договорами.
Відділення кардіоревматології ГВМКЦ «ГВКГ» призначене для надання медичної допомоги хворим з наступними захворюваннями: ревматизм,  некоронарогенні захворювання серця (міокардит, міокардіофіброз, кардіоміопатії, вади серця, інфекційний ендокардит, перикардит, порушення серцевого ритму та провідності та ін..), системні васкуліти (вузликовий поліартеріїт, мікроскопічний поліангіїт, Шейлян-Геноха, гігантоклітинний артеріїт, артеріїт Такаясу, артеріїт Кавасакі, кріоглобулінемічний васкуліт, гранульоматоз Вегенера, синдром Гудпасчера, хвороба Бехчета, синдром Чарга-Строса, системні хвороби сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит, хвороба Шегрена, ревматична поліміалгія, вузлувата еритема, панікуліт, ревматоїдний артрит, хвороба Стіла, хвороба Бехтерєва, реактивні артрити, псоріатичний артрит), подагра, остеоартроз, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба.
У діагностичній роботі відділення використовуються сучані лабораторні та інструментальні методи дослідження (за необхідності з залученням можливостей діагностично-лікувальних закладів міста, скеруванням матеріалів досліджень за кордон).
Серед інструментальних методів дослідження використовуються: ЕКГ, ЕХОКГ, добове холтерівське моніторування ЕКГ, рентгенографія, рентгеноскопія, МР-томографія, комп’ютерна томографія, радіоізотопне і ультразвукове дослідження, остеоденситометрія.
За показами лікарями відділення виконуються внутрішньосуглобові маніпуляції (внутрішньо- та периартикулярне введення лікарських препаратів).
Лікарський персонал відділення постійно підвищує свої професійні знання, удосконалює практичні навички роботи, бере участь у науковій роботі. Лікарі відділення беруть участь у роботі госпітальних та міських наукових конференцій, виступають на них з доповідями.

<