1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Відділення реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих
У 1992 році 1 листопадау зв’язку з реорганізацією 408-го Окружного військового госпіталю, в Головному військовому клінічному госпіталі в складі інфекційного центру було сформовано  відділення реанімації та інтенсивної терапії.
У перші роки свого існування відділення було погано укомплектовано персоналом. Посада начальника відділення залишалася вакантною, його обов'язки виконували начальники інфекційних відділень, не зайняті були і ставки лікарів-реаніматологів. У 1993 році відділення реанімації та інтенсивної терапії інфекційного центру було укомплектовано на 65%.
Спершу обов'язки начальника відділення виконував майор медичної служби Сергій Олександрович Соколов (з Київського загону спеціальної медичної допомоги), призначений потім штатним начальником. Після його звільнення з армії обов'язки начальника тимчасово виконували начальники інфекційних відділень (В.І. Лисько і В.А. Пруський). У 1995-1996 рр. відділенням керував майор медичної служби В.І. Трихліб, а з 1996 року - полковник медичної служби В.Ю. Хіль.
Володимир Юрійович народився в 1961 р., в 1985 р закінчив Військово-медичний факультет при Томському медичному інституті. Проходив службу на різних посадах у навчальному центрі смт. Десна (молодший лікар, начальник медичного пункту, командир госпітального взводу, начальник відділення анестезіології та реанімації навчально-медичного батальйону). У 1993-1995 рр. він - начальник відділення анестезіології та реанімації 699-го медичного загону спеціального призначення (м. Київ). За цей час служив також начальником відділення анестезіології та реанімації медичної роти 240-го окремого спеціального батальйону Сил ООН в Югославії (лютий-серпень 1994). З серпня 1995 по червень 1996 року - старший ординатор відділення кишкової інфекції ГВКГ, з 1996 року - начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії клініки інфекційних хвороб ГВКГ.
З березня 2015 року відділення очолює  кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник медичної служби А.Г.Голод. Андрій Григорович, випускник Санкт-Петербурської військово-медичної академії ім. С.М.Кірова, після завершення інтернатури з терапії у 1998 році розпочав службу старшим ординатором загальнотерапевтичного відділення. 3 2004 року – старший ординатор відділення реанімації та інтенсивної терапії для терапевтичних хворих, де отримав спеціалізацію з анестезіології, кардіології, ультразвукової діагностики. У 2011 році захистив дисертаційну роботу на тему: ”Стан серцево-судинної системи та функції зовнішнього дихання у хворих на артеріальну гіпертензію та хронічну алкогольну інтоксикацію”.
Старшим ординатором відділення служить підполковник медичної служби О.В. Кульова, ординатором - підполковник медичної служби Г.О. Малинка. Цивільними лікарями-спеціалістами працюють: О.В. Череватова, О.В. Заблоцька, Т.В. Стретович.
Відділення розміщується в спеціально створених для нього приміщеннях. У ньому є чотири палати на два ліжка кожна, три з яких боксовані, два реанімаційних зали, а також дезінфекторська, маніпуляційна. Палати обладнані моніторними системами на кожне ліжко з можливістю централізованого спостереження. Поруч з відділенням розташований барозал на 2 барокамери для гіпербаричної оксигенації. Відділення оснащене необхідною апаратурою для проведення інтенсивної терапії та реанімації (ЕКГ, дефібриляторами, апаратами для штучної вентиляції легенів та ін.). У відділенні є медичне обладнання для гемосорбції, плазмоферезу.
Щорічно в відділення надходить 250 - 300 пацієнтів з важкими інфекційними захворюваннями, захворюваннями внутрішніх органів.
Перші статті, узагальнюючі досвід роботи відділення реанімації та інтенсивної терапії інфекційного центру, були опубліковані в 1993 році в 1-му збірнику наукових праць лікарів ГВКГ МО України «Современные проблемы неотложной терапии в клинике внутренних болезней»: М.М. Городецкий — «Организация неотложной помощи и интенсивной терапии инфекционных больных на догоспитальном этапе и в инфекционном стационаре»; М.М. Городецкий, В.Г. Ляшенко — «К вопросу об эффективности гипербарической оксигенации в интенсивной терапии инфекционных больных»; А.М. Печенка — «Основные аспекты интенсивной терапии при дифтерии»; А.В. Шкурба — «Применение индометацина в комплексе неотложной терапии у больных острыми кишечными инфекциями, осложненными гиповолемическим шоком 1-ІІ степени». І в подальшому лікарі відділення регулярно діляться своїм досвідом лікування в друкованих виданнях.
У відділенні накопичений значний досвід застосування екстракорпоральних методів лікування тяжких інфекцій (гемосорбція, плазмаферез, ультрафіолетове опромінення крові, лазеротерапія, киснева терапія шляхом озонування крові та ін.).

<