1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  Facebook

Гострий ларингіт.

Гострий ларингіт це - гостре запалення слизової оболонки гортані, яке є проявом гострих респіраторних вірусних інфекцій, а так само виникає як самостійне захворювання при голосовому перенапруженні, вдиханні дратівливих парів і газів, куріння, зловживання спиртними напоями.
Гострий катаральний ларингіт - катаральне запалення слизової оболонки, підслизового шару і внутрішніх м'язів гортані. Як самостійне захворювання гострий ларингіт спостерігають рідко, зазвичай буває одним з симптомів гострих респіраторних захворювань.
Гострий флегмонозний ларингіт - гостре запальне захворювання гортані, при якому гнійний процес розповсюджується не тільки в підслизовий шар, але і в м'язи, зв'язки гортані, а іноді і в надхрящницу та хрящі.
Клінічні прояви
Захворювання характеризується раптовою появою захриплості, першіння, саднения і сухості в горлі, іноді навіть болю в горлі при ковтанні. Виникає сухий (гавкаючий) кашель, надалі супроводжується відходженням мокротиння. Відзначається порушення голосу різного ступеня, аж до його відсутності (афонії). Гострий ларингіт може супроводжуватися головним болем, невеликим підйомом температури тела.Опасность представляє гострий ларингіт підз `язочного простору, коли за рахунок набряку просвіт дихальної трубки повністю перекривається і людина може задихнутися. Розвивається, кажучи медичною мовою, стеноз гортані. Діагноз ставиться на підставі клінічної картини і даних ларингоскопії (основний метод дослідження гортані).
При огляді відмічається гіперемія і набряк слизової оболонки гортані, потовщення і неповне змикання голосових зв'язок.
Лікування полягає в дотриманні голосового режиму (режим мовчання), припинення прийому подразнюючої їжі (гостре, холодне, гаряче). Так само рекомендується припинення куріння і вживання спиртних напоїв. Необхідно багато тепле пиття, полоскання горла відваром ромашки або шавлії, антисептиками, лужні інгаляції. Проводиться протизапальна терапія, в раді випадків призначаються антибіотики, противоотечная терапія. При наявності сухого кашлю призначаються протикашльові лікарські препарати. Високоефективні гортанні вливання лікарських засобів. Застосовують також фізіотерапевтичні методи.
Прогноз при своєчасному зверненні до лікаря і вчасно розпочатому лікуванні сприятливий. Несприятливим результатом є перехід гострого ларингіту в більш важку гостру форму або в хронічний процес.

<